×
Ve dnech 4. až 8. 7. 2022 je prodejna uzavřena.
Vážení zákazníci. Z důvodu firemní dovolené je prodejna uzavřena. Otevřena bude opět v pondělí 11. 7. od 9,00 h. E-shop je otevřen ve standardní provozní době od 8,00 do 17,00 h a lze přes něj provádět objednávky zboží, které bude expedováno od úterý 12. 7. Děkujeme za pochopení a vaši přízeň.

Zákaznická podpora

Ze světa moderní numismatiky

Vzhledem k tomu, že se jedná o oběžné mince, přistoupila ČNB k přímé výměně běžných mincí za nové přímo na vybraných pobočkách banky mimo síť spolupracujících obchodních společností banky.
Celkový náklad představuje 600 000 mincí, vždy po 200 tisících z každého motivu. Pro omezený náklad a předpokládaný velký zájem ze strany občanů umožňuje banka výměnu pouze tří sad, tedy celkem devíti mincí v hodnotě 180 Kč.

Portrét T. G. MasarykaPortrét M. R. ŠtefánikaPortrét E. Beneše


Nezměněná lícní strana mince s českým lvem a letopočtem


Jak to vypadalo dnes ráno před pobočkou ČNB v Ostravě, ukazuje úvodní fotografie k článku.

Ivan Tománek Odborník na vzácné kovy

O autorovi:

Ve finančním sektoru pracuje od roku 1996, původně pro společnost Nationale-Nederlanden / ING.
Od roku 2008 spolupracoval se správcem finančního majetku, německou společností Catus AG Vermögensverwaltung.
Oboru vzácných kovů se věnuje od roku 2009. Je spoluzakladatelem a jednatelem společnosti EKKA-Gold s.r.o.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.