Zákaznická podpora

Úschova vzácných kovů a pronájem bezpečnostních schránek

Nemáte vlastní trezor a přemýšlíte, kam s nakoupenými slitky a mincemi? Anebo nevěříte bezpečnostní schránce v některé z tuzemských bank? Jedním z významných znaků profesionality obchodníka se vzácnými kovy je také nabídka bezpečné a cenově příznivé úschovy vzácných kovů. Naše společnost nabízí úschovu Vašich vzácných kovů v zabezpečené zóně v trezorech nejvyšší bezpečnostní třídy. Lhostejno, zda jste Vaše vzácné kovy koupili u nás anebo jiného obchodníka. Nabízíme dva typy úschovy:

Uložení na základě uschovatelské smlouvy

Služba je určena pro klienty, kteří požadují nejvyšší míru anonymity a chtějí mít své vzácné kovy pojištěné na plnou aktuální hodnotu zboží. Klientské vzácné kovy jsou uloženy do přenosné schránky uzamčeného dvěma unikátními číselnými pečetěmi, jejichž čísla jsou zanesena společně se seznamem uskladněných vzácných kovů do depozitního listu. Depozitní list je součástí uschovatelské smlouvy a jeho kopie je rovněž uložena společně se vzácnými kovy ve schránce. Přenosná schránka je konečně uskladněna v bezpečnostním trezoru.

VÝHODY SLUŽBY

  • Diskrétnost a anonymita klientů
  • Bezpečnost
  • Přístup k depozitu po dohodě i mimo pracovní dobu
  • Pojištění na plnou hodnotu depozita

   Hodnota depozita (Kč)
   Cena úschovy zlata, platiny a paládia (p.a.)
   Cena úschovy stříbra (p.a.)
   200 000–750 000
0,75 %
1,75 %
   750 000–5 000 000
0,60 %
1,50 %
   5 000 000 a více
0,50 %
1,25 %


Úschovné se platí vždy v lednu na celý kalendářní rok dopředu. Nevyčerpaná část úschovného se vrací zpět za každý nezapočatý měsíc úschovy. Například: Klient zrušil službu dne 20. 9. Alikvotní vrátka úschovného tedy činí 3/12 zaplaceného úschovného pro daný kalendářní rok.


Pronájem bezpečnostních schránek pro úschovu dokumentů a cenností

Jedná se o pronájem klasické bezpečnostní schránky s vlastním klíčem. I když ani tato službě nebrání uložení vzácných kovů, je určena spíše pro úschovu dokumentů a cenností. Obsah schránky je anonymní a proto nemůže být pojištěn.

VÝHODY SLUŽBY

  • Vlastní klíč
  • Anonymita
  • Přístup k obsahu schránky po dohodě i mimo pracovní dobu

  Typ schránky
  Velikost schránky (šířka x výška x hloubka)
  Cena za schránku v Kč/rok včetně DPH
  Smart
  (26 × 7 × 43 cm)
  3 000,-
  Standard
  (26 × 9,5 × 43 cm)
  3 600,-
  Multi
  (26 × 14,5 × 43 cm)
  4 200,-Jak na úschovu vzácných kovů a pronájem bezpečnostní schránky

V případě, že máte zájem o zřízení bezpečnostní schránky nebo úschovu vzácných kovů, neváhejte nás kontakovat mailem na info@ekka.cz, nebo na telefonním čísle 556  205 010 ve všední dny, případně se zastavte osobně do prodejny EKKA Gold v ulici Kostelní 89 v centru Ostravy. Prodejna je otevřena ve všední dny od 8.00–16.30 hodin. Rádi vám vše podrobně vysvětlíme a ukážeme.