Zákaznická podpora

Výkup slitků a mincí

VÝHODY NAŠEHO VÝKUPU INVESTIČNÍCH SLITKŮ A MINCÍ

 1. Na rozdíl od běžných prodejců neúčtujeme srážky za zboží nakoupené u jiných obchodníků
 2. Dohodnutá výkupní cena je garantována bez ohledu na další vývoj ceny investičních kovů na trzích
 3. Výkupní ceny aktualizujeme každých 15 minut a zveřejňujeme na webu EKKA Gold
 4. Jsme schopni vykoupit prakticky jakýkoliv objem investičních kovů
 5. Nabízíme prvotřídní a léty prověřený odborný servis

Kvalita a síla obchodníka se vzácnými kovy se pozná teprve při zpětném odkupu Vašeho investičního kovu. Díky našemu unikátnímu napojení na nejsilnější obchodníky s investičními kovy v Německu, Rakousku a Švýcarsku a sdílení stejných kvalitativních a ověřovacích postupů, nabízíme při zpětných odkupech prvotřídní servis. Kritérii kvality jsou odpovědi na otázky, jak rychle, v jakém objemu, za jakou cenu, s jakou výplatní modalitou jste schopni své vzácné kovy proměnit opět v hotovost.

CO VYKUPUJEME

VÝKUP INVESTIČNÍCH SLITKŮ

Vykupujeme zlaté, stříbrné, platinové a paládiové investiční slitky a cihly těchto producentů certifikovaných Londýnskou asociací (LBMA): Heraeus, Argor Heraeus, Münze Österreich, Perth Mint, Rand Refinery, Pamp, Umicore, Valcambi, Heimerle und Meule (pouze tabulkové slitky o hmotnosti 50 gramů), Schöne, Rothschild, Engelhard, Johnson & Matthey, Degussa, Ögussa, UBS, Credit Swisse, ESG.

VÝKUP INVESTIČNÍCH MINCÍ

Vykupujeme tyto mince ze zlata, stříbra, platiny a paládia: Wiener Philharmoniker, China Panda, Australské lunární roky, Maple Leaf, Mexico Libertad, Australian Kangaroo, Krugerrand, Rakousko-uherské dukáty a čtyř dukáty, Rakousko-uherské koruny, American Eagle, American Buffalo, Britannia, Cook Islands, Mince kanadské divočiny, Britské lunární roky, Mexico Centenario, Vreneli, Helvetia, Sovereign, ale i mince ČNB.

Pokud jste nenašli svůj slitek nebo minci v naší nabídce, nevadí, zavolejte nám na číslo 556 205 010, nebo napište na info@ekka.cz, nebo se stavte osobně do naší prodejny na Kostelní ulici v centru Ostravy, kde se Vám budou věnovat vyškolení odborníci. Dobré kafe je samozřejmostí:).

CENA VYKUPOVANÝCH SLITKŮ A MINCÍ

 • Narozdíl od běžných prodejců neúčtujeme srážky za zboží nakoupené u jiných obchodníků
 • Aktuální výkupní cena slitků a mincí je uvedena v detailu každého produktu v našem e-shopu. Tato cena je aktualizována každých 15 minut.
 • Dohodnutá výkupní cena je garantována bez ohledu na další vývoj ceny vzácných kovů na trzích.
 • Garantovaná výkupní cena platí za předpokladu, že investiční slitek nebo mince není nijak poškozen a je v tzv. bankovním stavu (viz níže v oddílu Podmínky výkupu investičních slitků a mincí).

VÝPLATA ZA VYKOUPENÉ ZBOŽÍ

 • Částky do 270 000 Kč – vyplácíme hotově nebo převodem na účet podle dohody.
 • Částky nad 270 000 – do 1 000 000 Kč odesíláme převodem na účet podle dohody od druhého do sedmého pracovního dne.
 • Částky přesahující 1 000 000 Kč převádíme na účet zákazníka do 7 až 10 pracovních dnů s možností výplaty zálohy hotově až do výše 270 000 Kč.
 • EKKA-Gold s.r.o. si vyhrazuje právo uvedené lhůty pro výplatu prodloužit; toto právo bude uplatněno především v době prudkých cenových pohybů a turbulencí na finančních a komoditních trzích.
 • EKKA-Gold s.r.o. si v odůvodněných případech vyhrazuje právo požadovat nabývací doklad k vykupovanému zboží.

PODMÍNKY VÝKUPU INVESTIČNÍCH SLITKŮ A MINCÍ ZA GARANTOVANOU CENU

Garantovaná výkupní cena se vztahuje pouze na investiční slitky a mince, které splňují standard tzv. „obvyklého bankovního stavu“. To znamená, že tyto slitky a mince nejsou poškozeny, jsou nabídnuty v nepoškozených původních obalech a s nepoškozeným certifikátem pravosti, pokud byl součástí originálního balení.

VÝKUP POŠKOZENÝCH INVESTIČNÍCH MINCÍ A SLITKŮ

Nehody se přes veškerou pozornost stávají nám všem. Proto jsme připraveni vykoupit i mince či slitky, které mají poškozený originální obal, blistr nebo přiložený certifikát, v horším případě mají na svém povrchu vrypy, škrábance, stopy po  neodborném čištění, nebo poškozené hrany či vroubkování v případě mincí. Takto poškozené slitky a mince vykupujeme za následujících podmínek:

 poškozený blistr slitků 100 g / 50 g / ostatní nižší gramáž / originální certifikát
 srážka ve výši 40 € / 30 € / 20 € / certifikát 250 Kč
 poškozený slitek/mince, kterou nelze klasifikovat jako „obvyklý bankovní stav“
 5 % z naší výkupní ceny
 slitky z ryzího zlata producentů neuvedených v seznamu v odstavci „Co vykupujeme“
 5 % z naší výkupní ceny

CO NEVYKUPUJEME?

Nevykupujeme zubní zlato, zlomkové zlato, šperky, surové zlato nezpracované, zlatý granulát a ostatní prefabrikáty ze vzácných kovů či jejich slitin.

JAK POSTUPOVAT PŘI VÝKUPU SLITKŮ A INVESTIČNÍCH MINCÍ?

Slitky a mince nám můžete nabídnout osobně v naší prodejně, telefonicky na čísle 556 205 010, nebo e-mailem na adrese info@ekka.cz

 • V případě, že nám budete chtít nabídnout mince či slitky emailem, uveďte prosím základní popis zboží, např. zlatý slitek Heraeus 100 gramů, stříbrná mince Vídeňský filharmonik, gramáž slitku nebo mince, počet kusů, případně přiložte foto nabízeného zboží. Po obdržení zprávy Vás budeme neprodleně kontaktovat (tzn. ve všední dny od 9.00–16.00).
 • Konečná výkupní cena bude stanovena v okamžiku převzetí zboží při osobním předání nebo po doručení poštovní službou.
 • V případě uskutečnění výkupu zboží s Vámi uzavřeme Smlouvu o výkupu, ke které je nutno předložit osobní doklad.
 • Peníze Vám odešleme bezodkladně na Váš bankovní účet.
 • Při ohlášení předem je možná výplata v hotovosti do maximální výše 270 000 Kč.