Zákaznická podpora

Obrovský zájem o sadu oběžných mincí 20 Kč

Aktuality a zprávy

Česká národní banka navázala na velký zájem veřejnosti o zvláštní ražby oběžných 20 korunových mincí s portréty významných osobností, které se podílely na vzniku Československa před 100 lety.
Dne 24. července emitovala 6 oběžných mincí s nominální hodnotou 20 Kč v sadě. Jak se dalo očekávat, i tentokrát byl zájem veřejnosti o tuto zvláštní ražbu enormní.

Na rozdíl od letošní zimní a loňské podzimní emise nebylo možné sady koupit přímo na pobočkách ČNB. Prodej byl organizován prostřednictvím smluvních partnerů ČNB, mezi které společnost EKKA-Gold patří.

Sadu tvoří 6 kusů standardních 20 korunových mincí uložených ve dvou řadách v transparentním plastovém blistru, který je součástí papírového kartonu s potiskem československých bankovek z různého období. Balení neumožňuje vytažení mincí.
V první řadě jsou mince s portréty osobností podílejících se na vzniku československého státu (T. G. Masaryk, M. R. Štefánik a E. Beneš), ve druhé osobností podílejících se na vzniku československé měny (A. Rašín, V. Pospíšil a K. Engliš).
Řady jsou nadepsány "20 Kč VZOR 2018, Významné osobnosti československého státu, Emise: 24. října 2018" a "20 Kč VZOR 2019, Významné osobnosti československé měny, Emise: 30. ledna 2019".
Pod každou mincí je uvedeno jméno osobnosti.
Návrh je od akademického sochaře Vladimíra Oppla. Vyrobila Česká mincovna, a. s., Jablonec nad Nisou.
Specifikace mincí: Fe/Cu Zn-Cu Zn, průměr 26 mm; 8,43 g.
Rub všech mincí nese státní znak stojícího dvouocasého lva s korunou na hlavě, po okraji mincí je nápis ČESKÁ REPUBLIKA a rok ražby 2018 a 2019.


Mince jsou provedeny v běžné kvalitě.
Nominální hodnota sady je 120 Kč.


Ivan Tománek Odborník na vzácné kovy

O autorovi:

Ve finančním sektoru pracuje od roku 1996, původně pro společnost Nationale-Nederlanden / ING.
Od roku 2008 spolupracoval se správcem finančního majetku, německou společností Catus AG Vermögensverwaltung.
Oboru vzácných kovů se věnuje od roku 2009. Je spoluzakladatelem a jednatelem společnosti EKKA-Gold s.r.o.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.