Zákaznická podpora

EKKA-Gold PŘEDSTAVUJE - Australská lunární série III - 1

Aktuality a zprávy

Zlaté a stříbrné investiční mince („bullion coins“) 1 Oz dvanáctileté australské lunární série II jsou plně vyprodány. Australská mincovna Perth Mint již na počátku roku 2019 oznámila, že všech 30 000 kusů 1 Oz zlatých mincí a 300 000 kusů 1 Oz stříbrných mincí s motivem vepře byly odeslány na velkoobchodní a maloobchodní zákazníky po celém světě.
V současné době probíhá doprodej mincí posledního znamení série. Obvykle se ještě dají sehnat mince s motivy předcházejícího roku, resp. i dřívější znamení. Jejich získání však není vždy zaručeno. Zájemci z řad sběratelů nebo investorů musejí také počítat s vyšší pořizovací cenou mincí.

Předchozí znamení (myš, buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout a pes) se také vyprodala v plném počtu. Výsledek představuje celkem 3,6 milionu uncí čistého stříbra a 360 000 uncí čistého zlata, které získali investoři a sběratelé po celém světě od roku 2008, kdy druhá série započala.

Zlatá investiční mince Australský lunární rok 2020 Krysa série III. bude k dispozici koncem září tohoto roku.

Krysa 1996 série I.

Krysa 2008 série II.


Krysa 2020 série III.


Varianty mince
Zlaté mince australských lunárních znamení se razí ve všech váhových provedeních


Australská lunární série I. nastartovala první ražby velkých mincí s tématikou starověkého čínského lunárního kalendáře a brzy se ukázalo, že to byl skvělý vydavatelský počin. Ve světě byl a stále je mnohokrát napodobován jinými producenty. Avšak australská série si zachovává svou reputaci jako nejkvalitnější nabídka lunárních mincí na světě.
Produktová manažerka Australské mincovny paní Neil Vance uvedla, že pro rozhodnutí o pokračování programu jako Série III. byla nesmírně důležitá popularita předchozích dvou sérií.
"Australský Lunární program posloužil jako vynikající reklama na kvalitu výrobků z drahých kovů a dovednosti a um Australské mincovny, která patří mezi nejlepší producenty na světě. Naším cílem je pokračovat v tradici dalších dvanáct let se sérií III. a myslím, že naši klienti ocení nové umělecké pojetí, které v roce 2020 představíme."

První mince nové série III. jsou s motivem krysy a přijdou na trh již koncem září 2019. Sběrateli a investory jsou s napětím očekávány, protože design prvního vydání bude určovat trendy pro celou řadu.

Než se nová mince třetí série objeví v distribuci, prohlédněte si poslední lunární mince z roku 2019 s motivem vepře, které jsou k dispozici v několika váhových alternativách.

Ivan Tománek Odborník na vzácné kovy

O autorovi:

Ve finančním sektoru pracuje od roku 1996, původně pro společnost Nationale-Nederlanden / ING.
Od roku 2008 spolupracoval se správcem finančního majetku, německou společností Catus AG Vermögensverwaltung.
Oboru vzácných kovů se věnuje od roku 2009. Je spoluzakladatelem a jednatelem společnosti EKKA-Gold s.r.o.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.