Zákaznická podpora

Tipy na vánoční dárky 2018 od EKKA-Gold (5)

Rady a tipy

Náš dnešní tip spočívá v představení zlaté mince s hlavním motivem javorového listu, tedy Maple Leaf. Produkty proslulé kanadské mincovny s tímto motivem patří mezi jedny z nejoblíbenější mincí světa.

Zlatá mince Maple Leaf 1/10 trojské unce - mince malá svojí velikostí, ale velká svojí krásou a dokonalým zpracováním.
Přestože mince měří v průměru pouhých 16 mm o síle 1,13 mm, je její provedení precizní. Dominantní vyobrazení javorového listu na jedné straně a portrétu královny na druhé straně je umístěno na jemně rýhovaném pozadí, které asociuje sluneční paprsky. Hrana mince je rýhovaná.
Pod horním okrajem reverzní strany mince je nápis CANADA, nad spodním jsou nápisy ve dvou jazycích FINE GOLD 1/10 OZ OR PUR. Ve vodorovné ose je po obou stranách javorového listu číslo 9999 vyjadřující ryzost kovu.
Na lícní straně je portrét královny a nápis ELIZABETH II, nad spodním okrajem 5 DOLLARS a rok ražby.
Mince je vyražena z ryzího 24 karátového zlata (jiné označení ryzosti se udává v tisícinách, tedy 999/1000). Nominální hodnota je 5 CAD (kanadských dolarů), skutečná hodnota zlatého obsahu je však mnohonásobně vyšší.
Na minci se můžete blíže podívat ZDE.

Proč si koupit tuto minci jako vánoční dárek u EKKA-Gold?

  • Zlato je oblíbený kov, který lidstvo doprovází po tisíciletí - nekoroduje, nedá se zničit, je hezké na pohled i příjemné na dotyk. Pro svůj lesk nikdy neztrácí svou krásu.
  • Investiční mince z ryzího zlata nepodléhají DPH - investor tedy pořizuje cennost bez daně z přidané hodnoty! Je to zcela nepochybně obrovská výhoda.
  • Jedná se o krásný a cenný dárek s trvalou hodnotou.
  • Mince uložená v dárkové etuji udělá Vašim blízkým radost. 

Doporučujeme k nákupu ZDE.

Ivan Tománek Odborník na vzácné kovy

O autorovi:

Ve finančním sektoru pracuje od roku 1996, původně pro společnost Nationale-Nederlanden / ING.
Od roku 2008 spolupracoval se správcem finančního majetku, německou společností Catus AG Vermögensverwaltung.
Oboru vzácných kovů se věnuje od roku 2009. Je spoluzakladatelem a jednatelem společnosti EKKA-Gold s.r.o.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.