Zákaznická podpora

Lunární mince z Austrálie v předprodeji: rok 2022 začal již 3. září 2021


Téměř čtyři měsíce před oficiálním začátkem roku 2022 australská mincovna The Perth Mint ohlašuje ediční plán pro následující rok.
Nový motiv lunárních mincí začne mincovna prodávat začátkem září. Současně byl představen nový design ostatních investičních mincí. Přestože nová Kookaburra bude k dispozici až koncem října a Koala až koncem ledna 2022, sběratelé a investoři se již nyní těší na přepracované zvířecí motivy australské fauny.


1. září 2021 mincovna v Perthu slavnostně představila nové motivy pro rok 2022.
Zatímco probíhá doprodej Lunárních mincí, Koaly a Kookaburry ročníku 2021, stačily v uplynulých dnech uniknout první detaily motivů nových mincí následujícího roku.
Australská lunární Série III. pokračuje v roce 2022 třetí mincí s motivem tygra.
Emise je omezena na 300 000 kusů ve stříbře a 30 000 ve zlatě.
V posledních letech se však ukazuje, že toto množství není dostatečné k uspokojení celosvětové poptávky.

EKKA-Gold proto nabízí speciální službu: každý zájemce se může zařadit do seznamu rezervací, a tím zvýšit šance na získání kýžených lunárních mincí. Napište nám.
Australská mincovna The Perth Mint dosáhla se zvířecími motivy Lunární série překvapivého úspěchu. Když se v roce 1996 poprvé na trhu objevily první "lunární" mince ze zlata (a v roce 1999 ze stříbra), investice soukromých investorů do drahých kovů byla ještě v plenkách. Mince z čistého zlata a stříbra se zvířecími motivy byly v té době chápány především jako sběratelské předměty. Až v následujících desetiletích přicházely poptávky od investorů, kteří se kromě hodnoty čistého kovu zaměřili také na zhodnocení investic kvůli vzácnosti originálních nízkonákladových ražeb.
A nebyli zklamáni. Mnoho lunárních mincí z předchozích let se nyní obchoduje za násobek současné hodnoty kovu. To lze odůvodnit pravidly pro ražbu: mincovna v Perthu razí lunární mince (a také Kookaburry a Koaly) výhradně podle aktuální poptávky. Protože tyto mince jsou v australské produktové řadě považovány za investiční produkty, neměly předem stanovený emisní limit. Pokud tedy byla poptávka po lunárních mincích v určitém roce nízká, byl vyražený počet mincí také nízký. V následujících letech, kdy se zájem o tento druh mincí zvýšil, začaly být zajímavé zejména ročníky, které byly kdysi vyraženy v malém počtu.

Zveřejnění nových motivů zlatých mincí z Austrálie se setkalo s pozitivní odezvou investiční komunity. Nejen lunární mince s tygrem jsou pro své detailní zpracování obdivovány. V centru pozornosti se ocitly také mince Kookaburra a Koala, u nichž podoba rubové strany s vyobrazením zvířecích motivů byla zcela revidována. Bylo upuštěno od klasického úzkého mincovního pruhu a nápisy „Australian Kookaburra“ a „Australian Koala“ byly nahrazeny prostým názvem Kookaburra a Koala.
Redakční rada EKKA-Gold


Redakční tým společnosti EKKA-Gold tvoří:

Lucie Kaletová

Maja Kaletová

Ivan TománekPřidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.