Zákaznická podpora

Představujeme vám novou zlatou minci Klondike Zlatá horečka 2022

Nebezpečné výpravy a šílenství po zlatě nám připomíná nová mince Klondike Zlatá horečka, jejíž druhá verze ze série světoznámého producenta Královské kanadské mincovny, je právě v prodeji. Mince odráží atmosféru a magičnost období Zlaté horečky. Mezi největší naleziště zlata patřily potoky Bonanza a Eldorado, kde kvůli skalnímu podloží nebylo získávání zlata vůbec snadným úkolem. Proto zlatokopové využívali tzv. rocker box – zařízení, které dokázalo zachytit vyplavené zlato z hornin, což je znázorněno na této graficky vydařené minci.


Popis mince

Zlatá investiční mince Klondike Gold Rush Prospecting for Gold Coin 2022 1 Oz o ryzosti 999,99/1000 obsahuje 31,1 gramu zlata, její průměr průměr je 30 mm a síla 2,87 mm. Nominální hodnota mince je 200 CAD. Mince se tak pyšní nejvyšší možnou čistotou zlata na světě a nejvyšší nominální hodnotou z jednouncových zlatých mincí!

Avers mince zobrazuje profil královny Alžběty II, autorkou portrétu je známá kanadská umělkyně Susanna Blunt. Pod podobiznou královny je uvedena nominální hodnota 200 DOLLARS, po stranách pak nápis ELIZABETH II D. G. REGINA.
Na reverzní straně mince je zachycený, jak již bylo zmíněno, zlatokop obsluhující tzv. rocker box. Zde je uveden nápis CANADA 2022 FINE GOLD 1 OZ OR PUR. Dole vpravo od javorového listu je pak ryzost mince 99999. Mince je uložena v kapsli v plastové kartě.

Tuto minci můžeme doporučit jako vhodnou příležitost pro investory, ale také jako ten pravý dárek pro všechny milovníky historie!
Pokud ještě nemáte první minci z této povedené série, jejímž motivem je rýžování zlata ze zlatonosných toků, můžete si ji prohlédnout ZDE.

Redakční rada EKKA-Gold


Redakční tým společnosti EKKA-Gold tvoří:

Lucie Kaletová

Maja Kaletová

Ivan TománekPřidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.