Zákaznická podpora

EKKA-Gold PŘEDSTAVUJE - Producent Münze Österreich - 1

Rady a tipy

Co Vám chceme představit?

· Světoznámého a uznávaného producenta mincí a slitků ze vzácných kovů, VÍDEŇSKOU MINCOVNU MÜNZE ÖSTERREICH s bohatou historií

· Nejznámější výrobek rakouské mincovny – WIENER PHILHARMONIKER ve všech jeho modifikacích

· Uznávané zlaté investiční mince DUKÁTY a GULDENY – novoražby z dílny MÖ nesoucí „rok ražby“ 1915

· Řadu zlatých investičních mincí s KORUNOVÝM NOMINÁLEM 10, 20 a 100 korun

· Řadu zlatých investičních mincí s ŠILINGOVÝM NOMINÁLEM 25, 100 a 1000 OES (Babenberger)


825 LET VÍDEŇSKÉ MINCOVNY

Münze Österreich AG (MÖ) s přibližně 800. letou zkušeností je světově proslulá společnost zaměřená na prvotřídní zpracování drahých kovů a výrobu známých mincí. Dnes je vnímána jako globální hráč a světově uznávaný razič mincí a medailí, a to včetně produkce oběživa pro Republiku Österreich.
Od roku 1988 působí MÖ AG jako 100% dceřiná společnost Oesterreichischen Nationalbank. Výroba, stejně jako vedení společnosti, je na adrese Am Heumarkt 1 v samém srdci Vídně.
Producent zaměstnává přibližně 200 pracovníků a produkuje okolo 450 miliónu mincí ročně.
Nejznámější mincí z dílny producenta je Vídeňský filharmonik, který se stal nejvíce poptávanou investiční mincí Evropy. Investoři, sběratelé i dárci oceňují jedinečné spojení krásy a designu a nejvyšší kvality ražby ze zlata ryzosti 999,9/1000. Od roku 2008 také ze stříbra a od roku 2016 z platiny.
Je možné si také dopřát zlatý slitek Kinebar s vyobrazením Lipicánů jako dárek anebo investici. Ražené anebo odlévané zlaté slitky jsou vhodné do investičního portfolia.
Munze Österreich produkuje rovněž novoražby Dukátů, 4 Dukátů a Korun. Kromě zlata jsou produkovány také stříbrné a platinové mince.

HISTORIE
K popisu vzniku Vídeňské mincovny se nejlépe hodí příběh v symbolech zachycený na nově vydané stříbrné minci Leopold V.U příležitosti 825. výročí založení Vídeňské mincovny vydává Münze Österreich první produkt třídílné série, vztahující se k této významné události. Každá ze tří mincí bude vydána v nákladu pouhých 100 000 kusů.
První mince je emitována k datu 23. 1. 2019 a je připomenutím a poctou zakladateli první mincovny – Babenberskému vévodovi Leopoldovi V. (1157-1194). 

V roce 1191, po dobytí města Akkona, se dva křižáci – Leopold V. a anglický král Richard Lví srdce – dostali do sporu o kořist. V prosinci roku 1192 byl Richard při návratu do Anglie zajat v Erdbergu, potom převezen do Vídně a uvězněn. Leopold za jeho propuštění požadoval výkupné. Obrovské množství stříbra, které za propuštění anglického krále požadoval, nakonec dostal. Toto výkupné bylo z velké části vynuceno na anglickém lidu a vedlo k vytvoření legendy o Robinu Hoodovi. Leopold použil tento stříbrný poklad na založení města Vídně (Wiener Neustadt) a první Vídeňské mincovny.
Činy této klíčové osobnosti rakouské peněžní historie jsou znát až do současnosti.
Leopold V. - křižák, dobrodruh a muž činu; vládce, který se hodně vyznal.

Prohlédněte si také zlatou investiční minci BABENBERGER 12,15 g.

Ivan Tománek Odborník na vzácné kovy

O autorovi:

Ve finančním sektoru pracuje od roku 1996, původně pro společnost Nationale-Nederlanden / ING.
Od roku 2008 spolupracoval se správcem finančního majetku, německou společností Catus AG Vermögensverwaltung.
Oboru vzácných kovů se věnuje od roku 2009. Je spoluzakladatelem a jednatelem společnosti EKKA-Gold s.r.o.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.