Paládiové investiční slitky

Paládiové investiční slitky jsou společně s platinovými zajímavou volbou k diversifikaci celkového portfolia vzácných kovů.
Slitky z paládia jsou produkovány mezinárodně certifikovanými producenty zapsanými v londýnské asociaci LBMA, podobně jako je tomu v případě investičního zlata a stříbra, tedy v předepsaném standardu „Good Delivery“ v ryzosti 999,5/1000. Mezi často obchodované slitky a mince z platiny a paládia patří produkty rafinérií Argor Heraeus, Umicore, Heimerle und Meule a dalších.

Jedná se o intenzivně využívané vzácné kovy v různých odvětvích průmyslu.

Ve formě slitků a mincí se každopádně jedná o hodnotná věcná aktiva, jejichž cenový vývoj několikrát překvapil investory svou intenzitou.
Platinové slitky jsou dodávány na trh jako ražené, a to v gramážích od 1 g až po 1 kg. Slitky menších gramáží jsou baleny do ochranných plastových obalů, tzv. blistrů.

Paládiové investiční slitky jsou v celé EU obchodovány včetně daně z přidané hodnoty.

Čistá hmotnost (g)
Ryzost
163 769 Kč163 770 Kč

  100 g
  Cena s DPH
  163 769,73 Kč
  Sazba DPH 21 %
  Aktuální cena paládia
  21.09.2019
  21:09
  Paládium
  38274.57 CZK/Oz
  +0.18%

  Poznámka: Ceny uvedené v tomto ceníku jsou průběžně několikrát denně aktualizovány s ohledem na vývoj ceny zlata a stříbra na světových trzích a jsou platné, když je eshop otevřen. Mimo provozní dobu jsou ceny pouze informativní a nelze provádět on-line objednávky.
  Vzácné kovy se obchodují v USD. Pro stanovení cen komodit pro tuzemského investora je důležitý kurz CZK/USD, USD/EUR a CZK/EUR.

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line. V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.