Paládiové investiční mince

Paládiové investiční mince, a totéž lze říci také o platinových, jsou vhodným doplněním celkového portfolia vzácných kovů, a to především pro ty investory, kteří jsou přesvědčeni o dlouhodobém potenciálu tohoto intenzívně využívaného kovu v různých odvětvích průmyslu. Paládiové mince jsou raženy zpravidla v ryzosti 999,5/1000 řadou významných světových mincoven (Münze Österreich, Perth Mint, Royal Mint, Canadian Mint) a jsou akceptovány po celém světě. 

Razí se v několika málo velikostech, nejčastěji však v provedení 1 unce (31,1 g).

Mezi nejčastěji obchodované paládiové mince patří kanadský Maple Leaf, australský Emu či Cookovy ostrovy. Nejstarší paládiovou mincí je ruská Balerína ražená ještě za sovětské éry. Sice se už nerazí, ale u některých specializovaných obchodníků může být ještě k mání. Paládium jako vzácný kov je těžen relativně krátce, jen několik málo století. Je tedy jasné, že paládiové mince nikdy nefungovaly v roli peněz. Avšak jako investiční mince k diversifikaci majetkového portfolia se hodí optimálně.

Paládiové mince jsou v celé EU obchodovány včetně DPH.

Paládiové investiční mince
Čistá hmotnost (g)
Ryzost
Rok ražby
38 159 Kč 127 350 Kč
  • Náklad 100 ks

31.1 g
Cena s DPH
127 350 Kč
Sazba DPH 21 %

31.1 g
Cena s DPH
38 159,75 Kč
Sazba DPH 21 %
Aktuální cena paládia
25.06.2024
08:27
Paládium
23085.47 CZK/Oz
+1.01%

Poznámka: Ceny uvedené v tomto ceníku jsou průběžně několikrát denně aktualizovány s ohledem na vývoj ceny zlata a stříbra na světových trzích a jsou platné, když je eshop otevřen. Mimo provozní dobu jsou ceny pouze informativní a nelze provádět on-line objednávky.
Vzácné kovy se obchodují v USD. Pro stanovení cen komodit pro tuzemského investora je důležitý kurz CZK/USD, USD/EUR a CZK/EUR.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line. V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.