Zákaznická podpora

Zlato a stříbro nabírá síly k dalšímu postupu

Analýzy

Zlato i stříbro, se aktuálně chovají jako podle učebnice technické analýzy.
Prudký vzestup ve dvou vlnách o 90 USD po překonání významné bariéry u 1240 USD je aktuálně následován krátkou korekturou z 1330 USD zpět k hodnotám 1300/1310 USD.

Jsme přesvědčeni, že po kolmém vzestupu z 1280 USD na 1330 USD/unci mezi 28. až 31. lednem zlato jen sbírá síly k dalšímu postupu. Krátká korektura v řádu několika málo procent je typickou reakcí na razantní vzestup posledních lednových dnů.
Dokonce ani pokles na 1280/1290 USD by zásadně nepokazil celkový pozitivní technický obraz. Teprve silnější propady pod 1280 USD by vyvolaly potřebu přehodnocení našich prognóz.

Graf: Zlato v USD 2018-2019 – aktuální situace

Překonání linie odporu u 1240 USD (červená přerušovaná linie) v prosinci 2018 vyneslo zlato dynamicky ve dvou vlnách o 90
USD výše. Po krátké korektuře by mělo zlato atakovat rozhodující linii u 1366 USD/unci.
Zdroj: EKKA-Gold/Guidants


Pro další vývoj vycházíme i nadále z našeho scénáře, ve kterém si zlato po úspěšném zdolání nejdůležitější bojové linie 1366 USD otevře volnou cestu k dalším významně vyšším cílům ve střednědobém časovém horizontu.
Proto připojujeme také dlouhodobou prognózu, kterou jsme publikovali již před 14 měsíci. Z ní je patrná popisovaná napínavá situace.

Graf: Zlato v USD 2001-2019 – dlouhodobá prognóza

Mohutná obratová formace posledních 6 let („miska“ vpravo nahoře) bude dokončena proražením horního ohraničení misky
u 1366 USD/unci. Tím se otevře prostor k dalšímu trendovému vzestupu.
Zdroj: EKKA-Gold/Guidants

Jak je na tom stříbro?
Podobná situace panuje také u stříbra. I zde stříbro úspěšně překonalo bariéru u 14,85 USD/unci (v grafu níže vodorovná červená linie) a dynamicky vystoupalo o 9,4 % až k hodnotám 16,25 – k linii sestupného trendu z října 2018 (modrá trendová linie). Aktuálně si stříbro vybírá v tomto sprintu oddechový čas krátkou korekturou, která by neměla jít pod 15,25 USD, aby byl zachován celkový velmi nadějný obraz.

Graf stříbro v USD 2018-2019

Také stříbro si vybírá aktuálně svůj oddechový řas před dalším pokusem o zdolání sestupné trendové linie (modrá linie).
Zdroj: EKKA-Gold/Guidants


Závěrem:
Stále ještě vysoká skepse, jakož i slabý mediální zájem na trhu vzácných kovů je tím nejlepším předpokladem k obratu dlouhodobých trendů.
Většina akciových investorů po letech vzestupů i nadále očekává pokračování pozitivního trendu a podceňuje riziko, že poklesy roku 2018 mohou být jen začátkem k dalším propadům přivozených ekonomickou recesí a sadou dalších aktuálních rizik geopolitického charakteru.
V tomto případě by s vysokou pravděpodobností zlato a vzácné kovy profitovaly.

Posílit váhu zlata a vzácných kovů v celkovém majetkovém portfoliu v aktuální situaci se může ukázat jako rozumné rozhodnutí. Naše preference jednoznačně leží ve fyzickém materiálu ve formě investičních slitků a mincí (méně ve spekulativních finančních nástrojích), a to především kvůli ochraně majetku před systémovým rizikem předluženého systému a z toho vyplývajících rizik ztráty finančního majetku.

Zdeněk Ďuriš, Ing. Finanční analytik, investor

O autorovi:
Sílí hlasy těch, kteří mají za to, že politika centrálních bank postavená na tisku peněz v globálním rozměru selhává. Nejenže nevede ke kýženému pozitivnímu ekonomickému efektu, nýbrž způsobuje nafukování spekulativních bublin, jejichž splasknutí ohrožuje samotný finanční systém.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.