Zlatá mince Vreneli 20 SFRS 5,81 g

Stabilní politické poměry, stoletá historie neutrálního státu a měna švýcarský frank, která po zániku německé marky dominuje finančním trhům jako nejtvrdší měna. Tyto atributy tvoří excelentní věhlas Švýcarské konfederace v celosvětovém měřítku.

Číslo výrobku
13062 COP
Čistá hmotnost (g)
5,81
Celková hmotnost (g)
6,22
Ryzost
900/1000
Nominální hodnota
Bez nominální hodnoty
Rozměry (mm)
8,5 x 15,0 x 0,55 mm
Emitent
Eidgenössische Münzstätte Bern
Země původu
Německo
Prodejní cena s DPH:
12 543,29 Kč / 496,10 €
Sazba DPH 0 % (osvobozeno od DPH)
Aktuální výkupní cena 10 067,89 Kč / 398,20 €
Hlídat produkt
V této chvíli nelze provést objednávku investičních kovů. Důvodem je nemožnost zafixování aktuální tržní ceny kovů mimo čas obchodování. E-shop bude znovu otevřen první pracovní den od 8 hodin.

Z tohoto věhlasu profitují také švýcarské mince, které se dodnes těší vysoké poptávce na trhu s investičním zlatem. Mince Vreneli a Helvetia jsou vnímány mnohými investory jako plnohodnotná, ne-li kvalitnější alternativa k dnešním investičním mincím jako například Maple Leaf, Krugerrand, Wiener Philharmoniker a další. Pro svůj vysoký obsah zlata a obrovskou symbolickou sílu se těší tyto mince vysoké akceptaci investorů po celém světě.

Popis mince
Zlatá investiční mince Vreneli 20 SFRS je vyražena ze zlata o ryzosti 900/1000, obsah zlata je 5,81 gramu, a nominální hodnota je 20 CHFS (švýcarských franků), hrana je mírně profilovaná.
Lícní strana zobrazuje ve svém středu helvétský kříž ve svisle pruhovaném erbu, na jehož pozadí je dubová ratolest se stuhami. Nápis 20 FR a ve spodní části ročník ražby.
Rubová strana s nápisem HELVETIA a alpským pohořím na pozadí nese portrét mladé ženy se spletenými vlasy. Vnitřní okraj mince je zdoben jednořadým filigránem.

Za „matku“ všech švýcarských zlatých mincí je pokládána Helvetia, jejíž třpyt viděl svět poprvé v roce 1883. Do roku 1886 vyrazila Bernská mincovna 1,75 miliónů kusů. Mince ztělesňuje švýcarský národ zvaný Helvetia. V roce 1897 byla mince nahrazena legendární mincí „Vreneli“. Vyražením 58,6 miliónů kusů patřila mince k nejdůležitějším obchodním mincím v celé Evropě.
Kolem těchto mincí koluje řada pozoruhodných mýtů a legend, neboť vyobrazení mladé dámy vzbudilo v konzervativním Švýcarsku značný rozruch a tak byl první návrh umělce Fritze Ullysee Laundryho zamítnut, neboť ženská figura vypadala příliš mladě a žádostivě. Motiv byl tedy vyměněn za poněkud starší a umírněnější figuru.
Stranou debat o tom, kdo stál modelem, si mince rychle vydobyla uznání a to nejen proto, že odpovídala normám Latinské mincovní unie, neboť obsahuje 5,81 gramů čistého zlata. Do roku 1935 každoročně spatřilo světlo finančního světa šestimístný počet nových Vreneli. Tento ročník byl v letech 1945 až 1947 obohacen o 20 miliónů kusů novoražeb s ročníkem 1935. Právě tento ročník je nejčastěji k mání u všech významných evropských obchodníků.

Vysoká obliba těchto mincí u investorů a sběratelů je dána faktem, že koupí Vreneli získáváte autentickou historickou minci za cenu běžné investiční mince. Jemná razičská kvalita a nadčasový design s helvétským křížem fascinuje rovněž investory, u kterých se probudila pravá sběratelská vášeň a tito hledají u obchodníků mince se vzácnějšími ročníky nebo také poloviční verzi 10 Franků, která byla ražena pouze mezi lety 1911 až 1922.
Pro běžného investora není ročník až tak důležitý. Kvalita mince je stejná bez ohledu na ročník. Avšak numismatikům se zrychluje tep při pohledu na jednu z pouze 29 mincí Vreneli z roku 1897 z bílého „Gondogoldu“, která pochází z Goldbergwerku v kantonu  Wallis. Tato vzácná mince Vreneli je rozpoznatelná podle malého kříže uprostřed helvétského kříže a v minulosti trhala cenové rekordy na aukcích.


Zlatá mince Helvetia  20 francs (ražena od roku 1883- do roku 1896)


      Zoom Vreneli 20 SFRS_1.jpg   
   


      Zoom Helvetia 20 SFRS_2.jpg   
    


Zlatá mince Vreneli 20 Francs (ražena od roku 1897-1949)

      Zoom Helvetia 20 SFRS_1.jpg   
 
 

      Zoom Vreneli 20 SFRS_2.jpg   
       

Proč investovat do mincí Vreneli/Helvetia?

 • nejžádanější švýcarské investiční mince (téměř v každé švýcarské rodině)
 • historická mince za cenu běžných investičních mincí
 • nižší gramová cena zlata než u běžných investičních mincí 
 • předepsaná ryzost 900/1000 zajišťuje vyšší odolnost vůči oděru – konvence latinské   mincovní unie z roku 1865-1926
 • oběhová mince v ověřené bankovní kvalitě
 • garance zpětného odkupu
 • obvyklé obchodní rozpětí do 10%
 • investiční mince bez DPH
 • výnos ze zpětného prodeje nepodléhá dani z příjmu

EKKA-Gold DOPORUČUJE K NÁKUPU.

Diskrétní dodávka zboží obratem

Všechny přijaté objednávky vyřizujeme promptně. Díky konsignačnímu skladu, v němž máme okamžitě k dispozici nejfrekventovanější zboží a nemusíme čekat na jeho dodání ze zahraničí, expedujeme zásilku tentýž den. Osobně si lze převzít zboží také v naší prodejně v centru Ostravy.

Po úplném uhrazení ceny objednávky je zboží vydáno nebo distribuováno zákazníkovi.

 • Při platbě v hotovosti nebo při způsobu vyzvednutí osobně je zboží ihned připraveno k převzetí v pokladně prodejny na Kostelní ulici 89/13 v centru Ostravy
 • Zásilky s platbou převodem nebo vkladem na náš účet jsou vyexpedovány v den připsání částky na účet a předány České poště
 • Diskrétní dodání se službou poste restante
 • Využijte rovněž levnou, diskrétní a hlavně bezpečnou službu uložení zásilky v trezorech EKKA-Gold

Před zabalením je pořízena fotografie zboží z obou stran. Standardně zasíláme zboží v originálním balení. Samostatné stříbrné mince, které nejsou od výrobce uloženy v plastové kapsli, balíme do měkké plastové kapsičky.
Zlaté mince, které nejsou od výrobce originálně zabaleny, vkládáme do pevné plastové kapsle, kterou poskytujeme zákazníkům ZDARMA.
Na zvláštní přání Vám mince a slitky dárkově zabalíme. Nabídku našich možností dárkového balení Vám zašleme emailem.
Slitky i mince jsou obaleny bublinkovou fólií a vloženy do transportní kartonové krabičky. Prostor je podle potřeby vyplněn pěnovou vystýlkou. Nemusíte se tedy obávat dodání poškozeného zboží. Víko krabičky je přelepeno samolepkou s hologramem.

Diskrétní balení zásilek

Krabička s obsahem a daňovým dokladem je vložena do zabezpečené neprůhledné plastové obálky speciálně určené pro cenné psaní. Obálka nenese žádné znaky umožňující odhadnout obsah zásilky. Nelze ji otevřít bez viditelného poškození. Pod průhlednou bezpečnostní páskou je uveden podpis pracovníka expedice.
Na obálce je nalepen papírový štítek s dodací adresou zákazníka. Jako odesílatel je uvedeno: EKKA-Gold s.r.o., Kostelní 89/13, Ostrava, PSČ 702 00.
Pro dodání zásilek využíváme služeb České pošty. Kalkulátor zásilek.

Platební podmínky

Objednání zboží je možné

 • osobně v naší prodejně v Ostravě na Kostelní ulici 89/13
 • elektronicky odesláním objednávky z eshopu v pracovní dny od 8 do 19,30 h
 • emailem na adresu objednavky@ekka.cz v pracovní dny od 8 do 16,45 h
 • telefonicky na čísle 556 205 010 v pracovní dny od 8 do 17,00 h

Fixace ceny zboží

Fixace ceny je proces směřující ke stanovení prodejní (resp. výkupní) ceny. On-line ceny zveřejňované na našem Eshopu reagují na aktuální cenu zlata na burze a směnný kurz CZK / EURO a mění se každých 5 minut. Po přijetí objednávky kontaktujeme zákazníka ohledně potvrzení objednávky a odsouhlasení ceny.
Cena odsouhlasená zákazníkem je cena zafixovaná, z naší strany garantovaná a již se nezmění.

 • U objednávek do 100 000 Kč / 4 000 € jsou ceny zboží ihned zafixovány (odkaz na slovníček pojmů)
 • U objednávky nad 100 000 Kč / 4 000 € je generována zálohová faktura na úhradu 10 % z celkové částky

Zafixování a garance ceny je provedeno po připsání zálohy na náš účet a odsouhlasení nové ceny zákazníkem.
V případě, že cena objednaného zboží je vlivem tržních sil vyšší než v době odeslání objednávky, může zákazník odmítnout fixaci ceny. V takovém případě je připsaná záloha v plné výši a bez jakýchkoliv poplatků vrácena zpět na účet zákazníka. Na přání zákazníka může být tato částka použita jako záloha pro příští nákupy s příznivější cenou zboží (hlídač cen).

Platba je možná v korunách nebo měně EURO.

Způsoby platby jsou:

 • Hotově až do 270 000 korun (resp. 10 000 €); místem úhrady je pokladna prodejny v Ostravě.
 • Převodem platby v měně CZK na náš provozní účet číslo 43-628 957 0297 / 0100 vedený u Komerční banky a. s., resp. na účet číslo 210 015 2377 / 2010 vedený u Fio banky a. s.
 • Vkladem hotovosti na náš účet – viz bod výše „Převodem platby v měně CZK…“
 • Převodem platby v měně EURO na náš provozní účet vedený u Fio banky a. s. IBAN CZ95 2010 0000 0028 0015 2378, BIC FIOBCZPPXXX (pro klienty Fio banky číslo účtu 280 015 2378 / 2010). Název a sídlo majitele účtu EKKA-Gold s.r.o., Kostelní 89/13, 702 00 Ostrava.
 • Na dobírku. Cena za zboží je uhrazena při převzetí zásilky.
 • Při platbě v EURO nelze zvolit způsob dodání „Na dobírku“.

Pokyn k expedici zboží je vydán po uhrazení celé částky.

Garance výkupu

EKKA-Gold jako obchodník se vzácnými kovy nejenom prodává, ale i vykupuje investiční slitky a mince ze zlata, stříbra, platiny a paládia. Na rozdíl od mnoha obchodníků garantujeme výkup bez dodatečných podmínek:

 • vykupované zboží nemusí být pořízeno výhradně u naší společnosti
 • nepožadujeme předložení faktury jako doklad o nabytí
 • neuplatňujeme dodatečné srážky z cen zveřejněných na našich webových stránkách (platí pro nepoškozené zboží)
 • v kategorii „tavného zlata“ vykupujeme i slitky dnes již neexistujících producentů, zaniklých kantonálních bank i zboží poškozené

Finanční vypořádání provádíme ihned. Forma výplaty je hotově nebo převodem na účet zákazníka.

 • Hotovost vyplácíme okamžitě v pokladně prodejny
 • Převod na bankovní účet je realizován v den výkupu

Ekonomická síla naší společnosti a našeho partnera nám umožňuje vykupovat vzácné kovy bez omezení finančního limitu a finanční vyrovnání provádět bezodkladně.

U výplaty hotovosti se řídíme zákonem č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Tento zákon stanovuje limit možné výplaty v hotovosti maximálně do výše 270 000 Kč.

Nevíte si rady při nákupu či prodeji investičního zlata?

Rádi Vám nabídneme ve věcech nákupu nebo zpětného odkupu investičních mincí a slitků poradenství a servis od našeho profesionálního týmu. Stačí zavolat na telefonní číslo 556 205 010, poslat nám mail nebo se jednoduše stavit osobně do prodejny EKKA-Gold.

V naší rozsáhlé nabídce naleznete zlaté investiční mince a zlaté investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většina nabízeného sortimentu je připravena skladem k okamžitému odběru.

Pojištění zboží

K doručování zásilek využíváme služeb České pošty formou cenného psaní nebo cenného balíku. Cenná psaní jsou doručována do vlastních rukou.
Všechny zásilky na cestě k Vám jsou pojištěny na 100 % hodnoty zboží. Maximální pojistná hodnota je 1 milion korun, proto se o svoje zboží ani peníze nemusíte obávat.

Sledování objednávek

Stav svých objednávek můžete sledovat v aplikaci „Můj účet“ po přihlášení na https://www.ekka-gold.cz/, vpravo nahoře ikona Přihlášení / Historie objednávek. Kromě historie objednávek můžete svůj účet spravovat, měnit heslo, kontaktní údaje včetně zasílací adresy apod.
Náš odborný personál je Vám k dispozici na telefonní číslo 556 205 014. Můžete nám také napsat na emailovou adresu objednavky@ekka.cz.

Sledování zásilek

Zásilky, vyexpedované do 16 hodiny, jsou předány dopravci ještě tentýž den.

Zákazníka průběžně informujeme o

 • předání zásilky České poště s informací o evidenčním číslu zásilky (emailovou zprávou EKKA-Gold)
 • pohybu zboží (přihlášením na portál České pošty https://www.postaonline.cz/trackandtrace)
 • termínu předání zboží (SMS nebo e-mailovou zprávou České pošty)

O zásilce se lze rovněž informovat na telefonním čísle 556 205 014.
Za dodání neporušené zásilky odpovídá dopravce.
Při přebírání zkontrolujte pečlivě obálku, zda není porušena.

Reklamace

Pokud máte pochybnosti o neporušenosti cenného psaní, balíček nepřebírejte.
Zásilka bude uložena na dodací poště, kde ji můžete otevřít spolu s pracovníkem pošty a zkontrolovat její obsah, nebo se zásilka vrátí zpět k nám a my vyřešíme případnou reklamaci. O této situaci nás neprodleně informujte na emailové adrese reklamace@ekka.cz.
Pokud zásilku přeberete a poškození obsahu zjistíte později, můžete reklamaci uplatnit na příslušné dodací poště. Termín na vyřízení reklamace má Česká pošta stanoven do dvou pracovních dnů od převzetí zásilky.
Při zjevném poškození zboží po otevření neporušené zásilky nám, prosím, sdělte číslo objednávky a předmět reklamace s popisem závady. Ideální je i přiložení fotografie poškozeného zboží. Tyto informace zašlete na naši emailovou adresu reklamace@ekka.cz anebo listovní zásilkou. Na Vaše oznámení budeme ihned reagovat a dohodneme další postup. Samotnou reklamací se budeme zabývat okamžitě po doručení poškozeného zboží, vyřídíme ji rychle a k Vaší spokojenosti. Adresa pro doručení reklamovaného zboží je EKKA-Gold s.r.o., Kostelní 89/13, 702 00 Ostrava.