Zákaznická podpora

Zlaté mince jako univerzální platební prostředek

Aktuality a zprávy


Velké společenské krize provázejí nejistoty. Lidé se v takových dobách snaží pojistit proti pravděpodobným černým scénářům, mimo jiné i hromaděním hotovosti. Ve chvíli, kdy významná část střadatelů začne vybírat své úspory, finanční systém začne selhávat. Délka front před bankomaty narůstá úměrně snižujícímu se dennímu limitu pro výběr hotovosti.


Je tu ještě jedna okolnost, kterou je dobré uvážit. Zatímco v klidných dobách nám elektronické platební karty, internetové bankovnictví a další moderní platební prostředky usnadňují život, v dobách krizí mohou představovat past, která znesnadní či zcela znemožní dostat se k penězům uloženým v bance. Nemluvě o zvyšující se inflaci, která podobné děje provází, či kursovému tlaku na menší národní měny.
Jednou z možností, jak mít správu svých finančních rezerv pod kontrolou, jak se vyhnout znehodnocení měny a jak si uchovat možnost okamžité likvidity, je vlastnictví investičního zlata. To je snadno a univerzálně směnitelné, kdykoliv a kdekoliv.


Jak si vytvořit pohotovostní finanční rezervy

Vzhledem k aktuální ceně zlata, která se pohybuje kolem 46 000 Kč za jednu trojskou unci (1 Oz), se jeví jako výhodnější investovat do zlatých slitků a mincí menších gramáží. K dispozici jsou mince, jejichž gramáž je odvozena dělením trojské unce na poloviny, čtvrtiny nebo desetiny (dělení pokračuje na 1/20 i 1/25 Oz, kteréžto mince a slitky se hodí spíše do sbírek nebo jako dárkové předměty). Takové množství zlata lze vždy a pohodlně směnit za hotovost v rozumné výši, která odpovídá běžným potřebám jejich uživatelů.


Doporučení k nákupu

 

Náš tip

Zlatá investiční mince 1 Dukát Rakousko 1915

Zcela univerzální mincí pro zamýšlenou pohotovostní finanční rezervu je jednoznačně novoražba rakousko-uherského Dukátu. Pozná se podle vyraženého ročníku 1915. Kdysi zákonné platidlo se v uvedeném roce již nepoužívalo - uvedený ročník je tedy pro investory vodítkem, že se nejedná o historickou minci s numismatickým potenciálem, ale o nově raženou minci významného rakouského producenta Münze Österreich.
Mince má ryzost 986/1000 (23,66 karátu) a obsahuje 3,44 gramu zlata. Celková gramáž mince je 3,49 g. Aktuální hodnota mince je cca 5 700 Kč.

Další výhodou investičního zlata, kromě jeho okamžité likvidity a akceptace po celém světě je, že není zatíženo DPH (na rozdíl od všech ostatních investičních kovů).


Pár užitečných fakt o zlatě

Základní obchodní jednotkou pro obchodování se zlatem je trojská unce (1 Oz), která odpovídá hmotnosti 31,1035 gramu. Cena investičních kovů se nejčastěji udává v amerických dolarech, u nás ji samozřejmě najdete přepočtenou rovněž na české koruny. Cena investičního zlata, ať už ve formě slitku či investiční mince (např. Philharmoniker 1 Oz), se nyní v e-shopu EKKA-Gold pohybuje kolem 46 000 Kč za jednu trojskou unci. Cenu zlata aktualizujeme v závislosti na okamžité tržní hodnotě komodity a měnových párech každých pět minut. Zákazníci EKKA-Gold tak mají jistotu, že platí vždy poctivou a reálnou cenu, která odpovídá vývoji ceny komodity na světových trzích.
Redakční rada EKKA-Gold


Redakční tým společnosti EKKA-Gold tvoří:

Lucie Kaletová

Maja Kaletová

Ivan TománekPřidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.