Zákaznická podpora

Tabulkové investiční slitky

Aktuality a zprávy


Zlaté investiční slitky jsou pro běžnou investorskou obec vyráběny producenty ve standardní hmotnostní řadě od 1 do 1000 gramů. Do hmotnosti 100 g jsou slitky obvykle baleny samostatně do blistrů.
Na trhu jsou ovšem dostupné i varianty, kdy jedno balení obsahuje více slitků.

Může se jednat o balení s obsahem několika samostatných slitků, přičemž některá balení konstrukčně umožňují slitky vyjmout a opětovně do obalu vrátit (obchodní název např. MultiDisc 10 x 1 g, Goldseed 10 x 1 g apod.). Slitky Multigram 25 x 1 g nebo Multicard 25 x 1 g naopak manipulaci s obsahem neumožňují.
Jinou variantou je kompaktní slitek s vytyčenými drážkami zlomu mezi jednotlivými gramovými slitky, které mohou být v případě potřeby od sebe odděleny odlomením.
Jedná se o slitky tabulkové s obchodním názvem CombiBar.

 

Pojistka do dnešní turbulentní doby

 

Zlaté investiční tabulkové slitky patří do skupiny moderních produktů, kterými producenti reagovali na zvýšenou citlivost veřejnosti ve vnímání systémových rizik nejen po krizi v letech 2008/2009 (pád Lehmann Brothers), ale i na nejistoty spojené se současnou globální politickou i ekonomickou situací. Tyto produkty lze nazvat společným pracovním názvem „krizové peněženky“.

 

Charakteristika tabulkového slitku 20 g

 

Zlatý investiční slitek tabulkový 20 g je vyražen ze zlata o ryzosti 999,9/1000 v LBMA standardu (Good Delivery) a obsahuje 20 jednogramových slitků technologicky propojených vytyčenými drážkami zlomu, které mohou být v případě potřeby od sebe odděleny odlomením. Panely jsou vylisovány pod silným tlakem a mají reliéfní obraz s vyvýšeným písmem a perfektně vytvořenými zlomovými body. Vždy lze oddělit tolik slitků, kolik je potřeba. Každý jednotlivý slitek je označen logem nebo názvem producenta, identifikací kovu, jeho ryzostí a obsahem (např. fine gold 999,9 1 g). Balení neumožňuje manipulaci s jednotlivými gramovými slitky. 


 

Srovnání cen zlatých slitků

 

Pokud porovnáme ceny jednotlivých produktů, zjistíme, že zakoupení jednoho standardního dvacetigramového slitku vyjde levněji než jednoho tabulkového slitku.

Investice do dvaceti jednogramových slitků vyjde naopak výrazně dráž, než pořízení jednoho slitku tabulkového. V tomto případě však levnější tabulkový slitek poskytuje investorovi možnost odlamovat samostatné gramové slitky dle potřeby. 

 

Tabulkový slitek proto představuje zajímavou  alternativu k pořízení jednogramových slitků. Proti většímu množství samostatných jednogramových slitků je tabulkový slitek výhodnější, a to jak z pohledu pořizovací ceny, tak pohodlnějšího skladování. 

 

Dodávané zlaté slitky mají ryzost 999,9/1000 a ve své produktové nabídce je mají mezinárodně uznávaní producenti, jako např. Heraeus, Argor-Heraeus, Valcambi, PAMP, Geiger apod.

 

Produktová nabídka firmy EKKA-Gold v  sortimentu tabulkových a kombinovaných zlatých slitků:

 

·         Valcambi tabulkový (CombiBar) 100 g 

·         Valcambi tabulkový (CombiBar) 50 g 

·         PAMP Fortuna 25 x 1 g Multigram 

·         Geiger original Multicard 25 x 1 g 

·         Valcambi tabulkový (CombiBar) 20 g 

·         Valcambi tabulkový (CombiBar) 10 g 

·         Heraeus MultiDisc 10 x 1 g 

·         Argor-Heraeus Goldseed 10 x 1 g 

·         Valcambi tabulkový (CombiBar) 5 g 


Redakční rada EKKA-Gold


Redakční tým společnosti EKKA-Gold tvoří:

Lucie Kaletová

Maja Kaletová

Ivan TománekPřidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.

Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.