×
Od 4. 1. 2021 je prodejna dočasně uzavřena. E-shop je v provozu beze změn.
Prodejna je z důvodu vládního nařízení dočasně uzavřena. E-shop je v provozu, zásilky prostřednictvím České pošty nebo osobně u výdejního okénka v prodejně. Bližší informace v zápatí stránek / Zákaznická podpora / Mimořádná opatření.

Zákaznická podpora

Centrální banky nakupovaly zlato i v roce 2018

Aktuality a zprávy

Podle posledního reportu Světového zlatého koncilu (World Gold Council ) patří centrální banky mezi největší investory fyzického zlata s celkovým držením více než 30.000 tun. Celkové rezervy centrálních bank rostly i v roce 2018. Čisté nákupy (nákupy po odečtení prodejů) za prvních 10 měsíců roku 2018 činily 351,50 tuny zlata, což je o 17 % více než v roce předchozím a nejvíce od roku 2015.
Mezi nejaktivnějšími centrální banky patřily Rusko (+450 tun), Kazachstán (+83,1 tun), a Turecko (+153,2) tun. Také dříve neaktivní banky jako Polská (+25 tun) a Maďarská (+31,5 tuny) a Indie (+28,7 tun) obnovily v roce 2018 nákupy zlata do svých národních depozit.


Ing. Zdeněk Ďuriš Finanční analytik, investor

O autorovi:
Sílí hlasy těch, kteří mají za to, že politika centrálních bank postavená na tisku peněz v globálním rozměru selhává. Nejenže nevede ke kýženému pozitivnímu ekonomickému efektu, nýbrž způsobuje nafukování spekulativních bublin, jejichž splasknutí ohrožuje samotný finanční systém.

Přidejte se k odběratelům našich zpráv a analýz. Registrací k odběru našeho newsletteru získáte zdarma přístup ke kvalitním obsahům a analýzám, které jsou jinde předmětem placeného servisu.