Uživatel

Zlatý slitek Rand Refinery 100 gramů

Zlatý investiční slitek Rand Refinery 100 gramů jihoafrického producenta „Rand Refinery“. Více zde…

Číslo výrobku:
10539
Čistá hmotnost:
100,00 g
Celková hmotnost:
100,00 g
Ryzost:
999,9/1000
Výrobce:
Rand Refinery, South Afrika
Rozměry v mm:
47.73 x 27.78 x 4.60
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
90 236,98 Kč / 3 479,62 EUR
Sazba DPH 0 %
Popis produktu

Tyto atraktivní zlaté slitky jsou baleny jednotlivě ve stabilním obalu z plastické hmoty antracitové barvy. Součástí obalu je sériové číslo shodné s číslem vyraženým na slitku. Dalšími údaji na obalu, který slouží současně jako certifikát pravosti, jsou technické specifikace jako ryzost a hmotnost slitku. Je zde uveden rovněž podpis hlavního raziče. Na přední straně v horní části obalu je prezentováno logo producenta, dole pak RAND SECURE™. Reliéf zadní stěny slitku je tvořen siluetami dvojice dospělého slona s mládětem. Ve spodní části slitku je uveden název afrického slona LOXODONTA.
Slitek nelze z obalu vyjmout bez jeho porušení. Ryzost těchto nádherných slitků je 999,9/1000.

Zlaté investiční slitky patří mezi vyhledávané zboží ze strany zákazníků a mezi investory jsou velmi oblíbené. Všeobecná akceptace zlatých investičních slitků se projevuje jejich okamžitou a bezproblémovou likviditou po celém světě.

Něco o Rand Refinery

Počátky těžby zlata v Jihoafrické republice spadají do období více než před sto lety.
V počátečním období těžby zlata v jihoafrickém regionu musel být surový materiál dodáván do Londýna k rafinaci. Koncept lokálního zpracování v nové rafinérii byl zvažován již mnoho let předtím, než byl přijat první pozitivní krok v roce 1909, kdy Transvaalova báňská komora založila Witwatersrandské družstevní hutě na zpracování vedlejších produktů z ložisek zlata a stříbra z redukčních prací.
Během stejného období báňská komora usilovala o možnost zřízení místní zlaté rafinérie. Dne 27. listopadu 1920 byla společnost Rand Refinery Limited zaregistrována jako soukromá společnost s počátečním kapitálem získaným prodejem akcií společnostem těžícím zlato, které byly současně členy Důlní komory.

Sídlo společnosti bylo vybráno v Germistonu, 16 kilometrů východně od Johannesburgu, protože byly k dispozici služby a železnice a jeho poloha byla geografickým centrem těžby zlata Witwatersrand. Jihoafrická měnová jednotka "Rand" pochází z názvu "Witwatersrand" (hřeben bílých vod), hřebene, na kterém je postaveno město Johannesburg a kde byla nalezena většina zlatých ložisek jižní Afriky.
Nyní, téměř o 100 let později, je Rand Refinery jednou z největších rafinérií zlata a komplexem na zpracování drahých kovů na světě a stala se mezinárodně uznávaným a akreditovaným světovým lídrem v oblasti drahých kovů.

Drahé kovy se získávají tavením, rafinací a regenerací z místního čistého rafinéru doré (poločisté slitiny zlata a stříbra). Odtud vzniká celá řada produktů s přidanou hodnotou jak pro investice, luxusní výrobky a průmyslové použití, tak pro maloobchodní produkty.
Značku Rand Refinery lze nalézt na slitcích, tyčích, mincích a medailonech. Mezinárodně uznávaný Krugerrand je světovou špičkovou mezi mincemi s více než 60 miliony kusů v oběhu, což je jeden z nejlepších investičních produktů společnosti Rand Refinery.

Rand Refinery na burze

  • 1921 London Bullion Market Association (LBMA)
  • 1974 Burza komodit v New Yorku (COMEX)
  • 1993 Tokyo Commodities Exchange (TOCOM)
  • 2005 Dubaj Good Delivery pro Dubai Multi Commodities Center (DMCC)
  • 2006 London Good Delivery stříbrné tyče na London Metal Exchange (LME)

Rafinérie Rand Refinery je jedna z pěti členů LBMA – přední mezinárodně uznávané autority v oblasti drahých kovů.

Zlatý investiční slitek Rand Refinery 100 gram – kupte si jej u EKKA-Gold.
Rádi Vám nabídneme ve věcech nákupu nebo zpětného odkupu poradenství a servis od našeho profesionálního týmu. Při osobní návštěvě, telefonicky anebo korespondenčně. V naší rozsáhlé nabídce naleznete nejen zlatý investiční slitek Rand Refinery 100 gramů, ale i široký výběr dalších zlatých slitků a zlatých mincí výhradně od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Přesvědčte se jednoduše sami o naší obsáhlé produktové nabídce.

U EKKA-Gold dostane nejen prověřené zboží v prvotřídní kvalitě, nýbrž i profesionální servis s okamžitým odběrem většiny námi nabízeného sortimentu.