Uživatel

Zlatý slitek Perth Mint 100 gramů

Zlatý investiční slitek 100 gramů australského producenta „The Perth Mint Australia“. Více zde…

Číslo výrobku:
10538
Čistá hmotnost:
100,00 g
Celková hmotnost:
100,00 g
Ryzost:
999,9/1000
Výrobce:
The Perth Mint, Australia
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
90 167,91 Kč / 3 477,09 EUR
Sazba DPH 0 %
Popis produktu

Tyto atraktivně utvářené zlaté slitky jsou jednotlivě baleny ve stabilním obalu z plastické hmoty. Součástí obalu je sériové číslo shodné s číslem vyraženým na slitku. Dalšími údaji na obalu, který slouží současně jako certifikát pravosti, jsou technické specifikace jako obsah zlata v trojských uncích (3,215 Oz), ryzost a minimální hmotnost slitku. Je zde uveden rovněž podpis hlavního raziče a logo producenta. Od roku 2015 jsou slitky baleny do blistru černé barvy. Do té doby měly blistry barvu temně zelenou. Reliéf zadní stěny slitku je tvořen siluetami skákajících klokanů. Slitek nelze z obalu vyjmout bez jeho porušení. Ryzost těchto nádherných slitků je 999,9/1000.

Zlaté investiční slitky patří mezi vyhledávané zboží ze strany zákazníků a mezi investory jsou velmi oblíbené. Všeobecná akceptace zlatých investičních slitků se projevuje jejich okamžitou a bezproblémovou likviditou po celém světě.

Něco o Perth Mint

Australská státní mincovna The Perth Mint je přední světový rafinér vzácných kovů a výrobce slitků a mincí. Jak napovídá samotný název mincovny, její sídlo je v Perthu. Svou vynikající pověst si dobyla mincovna především vysokou kvalitou a dílenským zpracováním svých produktů, z nichž ten nejznámější je bezpochyby Australský klokan, ale také mince čínských lunárních znamení.
Mincovna byla založena roku 1899 jako pobočka Britské královské mincovny a pod britskou jurisdikcí zůstala až do roku 1970. Objevy zlata v Kargoorlie, Murchisonu a Coolgardie v západní Austrálii vedly k rychlému přílivu zlatokopů a tudíž i rychlému růstu počtu obyvatel, a tak z důvodů regionální blízkosti vznikla mincovna.
V současné době patří mincovna Perth Mint státní společnosti Gold Corp. Funguje jako rafinér vzácných kovů a výrobce investičních i pamětních mincí a také slitků a cihel.
Perth Mint se řadí do skupiny elitních producentů, je členem londýnské asociace razičů a tavičů (LBMA) a s produkty mincovny se kvůli jejich vysoké kvalitě a estetičnosti obchoduje po celém světě.
V nabídce Perth Mint naleznete jak zlaté mince, tak také mince ze stříbra, platiny i paládia. Nejznámějšími motivy jsou Kookaburra (Ledňák obrovský), Koala, klokan a již zmiňovaná znamení Lunárního kalendáře.

Perth Mint postupně získala akreditace v roce 1974 na Comexu v New Yorku, 1990 v Tokiu, 2005 v Dubaji a od roku 2010 také LBMA Londýn.
Perth Mint je rovněž držitelem rekordu zapsaného do Guinessovy knihy rekordů za výrobu zatím největší mince na světě. Jejich největší rudý klokan váží 1 012 kg a při tloušťce 12 cm a průměru 80 cm se jeho současná cena blíží k jedné miliardě Kč.

Zlatý investiční slitek Perth Mint 100 gramů – kupte si jej u EKKA-Gold.
Rádi Vám nabídneme ve věcech nákupu nebo zpětného odkupu poradenství a servis od našeho profesionálního týmu. Při osobní návštěvě, telefonicky anebo korespondenčně. V naší rozsáhlé nabídce naleznete nejen zlatý investiční slitek Perth Mint 100 gramů, ale i široký výběr dalších zlatých slitků a zlatých mincí výhradně od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Přesvědčte se jednoduše sami o naší obsáhlé produktové nabídce.

U EKKA-Gold dostane nejen prověřené zboží v prvotřídní kvalitě, nýbrž i profesionální servis s okamžitým odběrem většiny námi nabízeného sortimentu.

Zlato - Au (Aurum)
Zlato je ušlechtilý kov žluté barvy. Pro svoje unikátní vlastnosti, chemickou odolnost a stálost a rovněž pro velkou přitažlivost je člověkem využíváno již po tisíce let.
Zlato nachází svoje uplatnění hlavně ve šperkařském odvětví a v některých východních kulturách tvoří nedílnou součást každodenního života.
Uplatňuje se však také v průmyslu, elektrotechnice, kosmickém programu, zdravotnictví apod.
Významnou roli hraje zlato ve světě financí a bankovnictví nejen jako platidlo, ale také jedno z nejbezpečnějších pojistek majetkového portfolia.
Mince ze zlata razí lidstvo už několik tisíc let.

Největšími světovými producenty zlata jsou Jihoafrická republika, USA, Austrálie, Čína, Peru, Rusko, Kanada, ...
I Česká republika měla a má svá naleziště zlata ve středních Čechách v okolí Rožmitálu, Jílového u Prahy, ve Zlatých Horách v Jeseníkách nebo v okolí Kašperských Hor.

Zlato podobně jako ostatní vzácné kovy je komodita obchodovaná na světových burzách (Nymex, Londýn, Hong Kong), kde se také tvoří aktuální cena zlata. Svou roli při cenotvorbě hraje také mimoburzovní trh. Cena je udávaná v amerických dolarech za jednu trojskou unci. Trojská unce se označuje "Oz" a představuje hmotnost 31,1035 gramu.

Pro investiční účely je zlato distribuováno ve formě mincí a slitků, které jsou do hmotnosti 100 gramů ražené.

Od hmotnosti 100 gramů se lze setkat nejčastěji se slitky odlévanými, vzácněji se slitky raženými, a to až do hmotnosti 1 000 gramů.