Uživatel
NEJNIŽŠÍ
CENA
V ČR

Zlatá mince Vídeňský filharmonik 1 unce

Číslo výrobku:
11220
Čistá hmotnost:
31,10 g
Celková hmotnost:
31,10 g
Ryzost:
999,9/1000
Výrobce:
Münze Österreich AG, Austria
Nominální hodnota:
100 EUR
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
29 229,64 Kč / 1 134,74 EUR
Sazba DPH 0 %
Výkupní cena 28 014,10 Kč / 1 087,55 EUR
Popis produktu

Čtyřnásobný mistr světa – zlatá investiční mince Vídeňský filharmonik 1 unce. Obchodní značka Münze Österreich byla již čtyřikrát označena jako „Nejobchodovanější mince světa“. Toto ocenění udělil WORLD GOLD COUNCIL – organizace pro podporu a rozvoj odvětví se zlatem.

Motivy mince

Od roku 1989 razí vídeňská mincovna Münze Österreich AG zlatou minci „Wiener Philharmoniker“ v hmotnosti 1 unce. Filharmonik se rychle etabloval jako jedna z nejznámějších investičních mincí světa. Patří k hojně vydávaným a rozšířeným zlatým investičním produktům.
Tato mistrovská díla z Rakouska jsou vysoce ceněna především v Evropě, Japonsku a Severní Americe. Ideální pro investory, sběratele a dárce.

Vídeňský filharmonik z ryzího zlata je k dostání v pěti rozdílných velikostech – od 1/251/10 unce, přes 1/4 a 1/2 unce až po 1 unci.
K 20. letému jubileu v roce 2009 prezentovala rakouská mincovna jedinečnou zvláštní ražbu ve 20 uncové velikosti s nominální hodnotou 2 000 Euro s celkovým nákladem ohraničeným 6 027 exempláři.

Filharmonik není považován pouze jako nejúspěšnější investiční produkt, ale také jako nejkrásnější.
Šéfrytec Münze Österreich, pan Thomas Pesendorfer, byl za návrh mnohonásobně vyznamenán.
Ražba na první straně mince zobrazuje hudební nástroje z proslulého Vídeňského Orchestru, jmenovitě lesní roh, fagot, harfa, čtvery housle a uprostřed cello. Na druhé straně jsou – především z novoročních koncertů nejznámější – varhany ze Zlatého sálu Vídeňského hudebního spolku. Stejné motivy provází i jednouncové mince vyražené ze stříbra a platiny.
Od roku 1989 do roku 2001 byl jednouncový filharmonik vydáván s nominální hodnotou 2 000 šilinků. Od roku 2002 jsou mince raženy s nominálem 100 EURO.

Zlatá investiční mince Vídeňský filharmonik – 1 unce- kupte si ji u EKKA-Gold
Rádi Vám nabídneme ve věcech nákupu nebo zpětného odkupu poradenství a servis od našeho profesionálního týmu. Při osobní návštěvě, telefonicky anebo korespondenčně.
V naší rozsáhlé nabídce naleznete nejen mince Vídeňský filharmonik, ale i široký výběr dalších mincí a slitků výhradně od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa.

Přesvědčte se jednoduše sami o naší obsáhlé produktové nabídce. U EKKA-Gold dostane nejen prověřené zboží v prvotřídní kvalitě, nýbrž i profesionální servis s okamžitým odběrem většiny námi nabízeného sortimentu.

Münze Österreich AG, Austria
Münze Österreich AG s přibližně 800 letou zkušeností je světově proslulá společnost zaměřená na prvotřídní zpracování drahých kovů a výrobu známých mincí. Dnes je vnímána jako globální hráč a světově uznávaný razič mincí a medailí, a to včetně produkce oběživa pro Republiku Österreich. Od roku 1988 působí MÖ AG jako 100% dceřiná společnost Oesterreichischen Nationalbank.
Výroba stejně jako vedení společnosti je na adrese Am Heumarkt 1 v samém srdci Vídně. Producent zaměstnává přibližně 200 pracovníků a produkuje okolo 450 miliónu mincí ročně.
Nejznámější mincí z dílny producenta je právě Vídeňský filharmonik, který se stal nejvíce poptávanou investiční mincí Evropy. Investoři, sběratelé i dárci oceňují jedinečné spojení krásy a designu a nejvyšší kvality ražby ze zlata ryzosti 999,9 / 1000. Od roku 2008 také ze stříbra a od roku 2016 z platiny.

Je možné si také dopřát zlatý slitek Kinebar s vyobrazením Lipicánů jako dárek anebo investici. Ražené anebo odlévané zlaté slitky jsou vhodné do investičního portfolia. 
Munze Österreich produkuje rovněž novoražby Dukátů, 4 Dukátů a Korun.