Uživatel

Zlatá mince American Eagle 1/4 unce (Americký orel)

Číslo výrobku:
11410
Čistá hmotnost:
7,78 g
Celková hmotnost:
8,483 g
Ryzost:
916,6/1000
Výrobce:
The United States Mint, USA
Rozměry v mm:
22,00 x 1,79
Nominální hodnota:
10 USD
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
8 168,18 Kč / 317,10 EUR
Sazba DPH 0 %
Výkupní cena 6 805,80 Kč / 264,21 EUR
Popis produktu

Tento americký klasik je jednou z nejznámějších investičních zlatých mincí na světě. Začátek jeho ražby se datuje do roku 1986 a je spojován s počátkem éry investičních zlatých mincí v USA. Od svého prvního dne je americkou mincovnou United States Mint ražen prakticky s nezměněnými motivy. Jedinou změnou na minci tak zůstává záměna původního římského letopočtu u mincí vyražených mezi léty 1986 až 1991 za letopočty uváděné v arabských číslicích v následujících letech dodnes.

Tento americký klasik je jednou z nejznámějších investičních zlatých mincí na světě. Začátek jeho ražby se datuje do roku 1986 a je spojován s počátkem éry investičních zlatých mincí v USA.
Od svého prvního dne je americkou mincovnou United States Mint ražen prakticky s nezměněnými motivy.
Jedinou změnou na minci tak zůstává záměna původního římského letopočtu u mincí vyražených mezi léty 1986 až 1991 za letopočty uváděné v arabských číslicích v následujících letech dodnes.

 

Motivy mince.
Na přední straně mince nalezneme Lady Liberty s rozevlátými vlasy a pochodní svobody v ruce podle předlohy Augusta Saint- Gaudense s nápisem „Liberty“ na horním okraji a ročníkem ražby u levého kolene postavy Lady Liberty.

Na zadní straně je pak vyobrazen americký erbovní dravý pták- orel při dokončení střemhlavého letu s olivovou ratolestí v pařátech.
Na horním okraji mince nápis United States of America, na spodním okraji váha mince 1/4 unce a nominál 10 Dollars. V levé části pod orlími pařáty pak motto USA „E pluribus unum“ (Překlad: „Z mnohosti jediné.“) a vpravo pak další motto „In God we trust.“

Mince je ražena také v gramážích 1/10 unce, 1/2 unce a 1 unce.

Zvláštností mince je její ryzost 22 karátů, tedy 916,7/1000. Mince je totiž kvůli vylepšení ochrany proti oděru vyrobena z 5,33% z mědi a 3,0%  stříbra. Tato směs propůjčuje minci nejen zvýšenou odolnost, ale také její tmavší zbarvení oproti mincím s ryzostí 24 karátů, tedy 999,9/1000.

I tato mince platí v USA, alespoň v teorii, jako oficiální platidlo.

 

Zlatá investiční mince American Eagle – 1/4 unce- kupte si ji u EKKA-Gold

Rádi Vám nabídneme ve věcech nákupu nebo zpětného odkupu poradenství a servis od našeho profesionálního týmu. Při osobní návštěvě, telefonicky anebo korespondenčně.
V naší rozsáhlé nabídce naleznete nejen mince American Eagle, ale i široký výběr dalších mincí a slitků výhradně od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa.

Přesvědčte se jednoduše sami o naší obsáhlé produktové nabídce. U EKKA-Gold dostane nejen prověřené zboží v prvotřídní kvalitě, nýbrž profesionální servis s okamžitým odběrem většiny námi nabízeného sortimentu.