Uživatel
NEJNIŽŠÍ
CENA
V ČR
Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker ATS Prägung 1 Oz

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker ATS Prägung 1 Oz

Připravili jsme pro Vás mimořádnou akční nabídku zlatých investičních mincí Wiener Philharmoniker za BEZKONKURENČNÍ CENU. Jedná se výhradně o mince z let 1989 až 2001, které byly vydávány ještě v nominální hodnotě 2 000 šilinků. Více zde…

Číslo výrobku:
11220
Čistá hmotnost:
31,10 g
Celková hmotnost:
31,10 g
Ryzost:
999,9/1000
Výrobce:
Münze Österreich AG, Austria
Nominální hodnota:
2 000 ATS
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
28 285,68 Kč / 1 097,36 EUR
Sazba DPH 0 %
Popis produktu

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker patří mezi nejoblíbenější investiční mince světa – organizace World Gold Council označila 1 uncový Wiener Philharmoniker za nejprodávanější minci světa již čtyřikrát!

Popis a motivy mince

Ražba na první straně mince zobrazuje hudební nástroje z proslulého Vídeňského Orchestru, jmenovitě lesní roh, fagot, harfa, čtvery housle a uprostřed cello. Na druhé straně jsou – především z novoročních koncertů nejznámější – varhany ze Zlatého sálu Vídeňského hudebního spolku. Stejné motivy provází i jednouncové mince vyražené ze stříbra a platiny.

Zlatá jednouncová mince Wiener Philharmoniker je ražena z 999.9 ryzího zlata (24 karátů). Průměr mince je 37 mm, tloušťka 2 mm, okraj je vroubkovaný.
Tato investiční mince je ražena od roku 1989 dceřinou společností Rakouské státní banky vídeňskou mincovnou Münze Österreich AG. Philharmoniker se rychle etabloval jako jedna z nejznámějších investičních mincí světa. Patří k hojně vydávaným a rozšířeným zlatým investičním produktům. Toto mistrovské dílo je vysoce ceněno investory a sběrateli především v Evropě, Japonsku a Severní Americe.
Od roku 1989 do roku 2001 byl jednouncový Philharmoniker vydáván s nominální hodnotou 2 000 šilinků (ATS). A od roku 2002 nesou mince nominál 100 EURO.
Mince Philharmoniker jsou jedinými investičními mincemi, které mají nominální hodnotu vyjádřenou v Eurech (100 €). Jde tedy o zákonné platidlo, jehož ryzost  garantuje rakouská vláda a platí ve všech zemích, ve kterých platí EURO jako měna.

Wiener Philharmoniker není jen jedna z nejúspěšnějších zlatých investičních mincí, ale patří rovněž mezi nejkrásnější zlaté mince světa. Šéfrytec Münze Österreich, pan Thomas Pesendorfer, byl za tento návrh mnohonásobně vyznamenán.

Varianty mince

Zlatá mince je k dostání v pěti rozdílných velikostech:

K 20. letému jubileu v roce 2009 prezentovala Münze Österreich jedinečnou zvláštní ražbu ve 20 uncové velikosti s nominální hodnotou 2 000 Euro s celkovým nákladem pouhých 6 027 exemplářů. 

 

Něco o Münze Österreich AG, Austria

Münze Österreich AG s přibližně 800 letou zkušeností je světově proslulá společnost zaměřená na prvotřídní zpracování drahých kovů a výrobu známých mincí. Dnes je vnímána jako globální hráč a světově uznávaný razič mincí a medailí, a to včetně produkce oběživa pro Republiku Österreich. Od roku 1988 působí MÖ AG jako 100% dceřiná společnost Oesterreichischen Nationalbank.
Logo https://www.ekka-gold.cz/knihovna/mo_logo-k367.png

Výroba stejně jako vedení společnosti je na adrese Am Heumarkt 1 v samém srdci Vídně. Producent zaměstnává přibližně 200 pracovníků a produkuje okolo 450 miliónu mincí ročně.

Nejznámější mincí z dílny producenta je právě Vídeňský filharmonik, který se stal nejvíce poptávanou investiční mincí Evropy. Investoři, sběratelé i dárci oceňují jedinečné spojení krásy a designu a nejvyšší kvality ražby ze zlata ryzosti 999,9 / 1000. Od roku 2008 také ze stříbra a od roku 2016 z platiny

Podívejte se, jak se vyrábějí zlaté mince v Münze Österreich AG.

Nevíte si rady při nákupu investičního zlata?

Náš profesionální tým je připraven Vám poradit s nákupem i zpětným odkupem zlatých investičních mincí i slitků. Stačí zavolat na číslo 556 205 010, poslat nám email nebo se stavte osobně do prodejny EKKA-Gold.

V naší rozsáhlé nabídce naleznete zlaté investiční mince a zlaté investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většinu nabízeného sortimentu je připravena k okamžitému odběru.

Naše tipy

Pro bezpečné uložení této zlaté mince doporučujeme tyto etue a kapsle.

Je možné si také dopřát Zlatý slitek Kinebar 1 gram s vyobrazením Lipicánů jako dárek anebo bezpečnou investici. Münze Österreich produkuje rovněž novoražby dukátů Dukát Rakousko 1915 – 3,44 g , 4 Dukát Rakousko 1915 – 13,76 gramu a korun Koruna Rakousko 6,09 gramu.

Zlaté investiční mince jsou osvobozeny od DPH.