Uživatel

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker 1/2 Oz

Wiener Philharmoniker patří mezi nejoblíbenější zlaté mince světa – organizace World Gold Council označila 1uncový Wiener Philharmoniker za nejprodávanější zlatou investiční minci světa již čtyřikrát! Více zde…

Číslo výrobku:
11215
Čistá hmotnost:
15,55 g
Celková hmotnost:
15,55 g
Ryzost:
999,9/1000
Výrobce:
Münze Österreich AG, Austria
Nominální hodnota:
50 EUR
Dostupnost:
Zboží na objednávku
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
15 606,80 Kč / 602,37 EUR
Sazba DPH 0 %
Popis produktu

Motivy mince
Ražba na první straně mince zobrazuje hudební nástroje z proslulého Vídeňského Orchestru, jmenovitě lesní roh, fagot, harfu, čtvery housle a uprostřed cello. Na druhé straně jsou – především z novoročních koncertů nejznámější – varhany ze Zlatého sálu Vídeňského hudebního spolku. Stejné motivy provází i jednouncové mince vyražené ze stříbra a platiny.

Zlatá jednouncová mince Wiener Philharmoniker je ražena z 999.9 ryzího zlata (24 karátů). Okraj mince je vroubkovaný. Mince Philharmoniker jsou jedinými investičními mincemi, které mají nominální hodnotu vyjádřenou v Eurech (50 €). Jde tedy o zákonné platidlo, jehož ryzost  garantuje rakouská vláda a platí ve všech zemích, ve kterých platí EURO jako měna.

Philharmoniker není považován jen za jednu z nejúspěšnějších zlatých investičních mincí, ale patří rovněž mezi nejkrásnější zlaté mince světa. Šéfrytec Münze Österreich, pan Thomas Pesendorfer, byl za tento návrh mnohonásobně vyznamenán.
 
Historie mince Wiener Philharmoniker
Tato investiční mince je ražena od roku 1994 dceřinou společností Rakouské státní banky vídeňskou mincovnou Münze Österreich AG. Philharmoniker se rychle etabloval jako jedna z nejznámějších investičních mincí světa. Patří k hojně vydávaným a rozšířeným zlatým investičním produktům. Toto mistrovské dílo je vysoce ceněno investory a sběrateli především v Evropě, Japonsku a Severní Americe. 
Do roku 2001 byl Wiener Philharmoniker ½ Oz vydáván s nominální hodnotou 1 000 šilinků. Od roku 2002 jsou mince raženy s nominálem 50 EURO.

Varianty mince
Zlatá mince je k dostání v pěti rozdílných velikostech:

K 20. letému jubileu v roce 2009 prezentovala Münze Österreich jedinečnou zvláštní ražbu mince ve 20 uncové velikosti s nominální hodnotou 2 000 Euro s celkovým nákladem pouhých 6 027 exemplářů. 

Něco o Münze Österreich AG, Austria
Münze Österreich AG s přibližně 800 letou zkušeností je světově proslulá společnost zaměřená na prvotřídní zpracování drahých kovů a výrobu známých mincí. Dnes je vnímána jako globální hráč a světově uznávaný razič mincí a medailí, a to včetně produkce oběživa pro Republiku Österreich. Od roku 1988 působí MÖ AG jako 100% dceřiná společnost Oesterreichischen Nationalbank.

Výroba, stejně jako vedení společnosti, je na adrese Am Heumarkt 1 v samém srdci Vídně. Producent zaměstnává přibližně 200 pracovníků a produkuje okolo 450 miliónu mincí ročně.

Nejznámější mincí z dílny producenta je právě Vídeňský filharmonik, který se stal nejvíce poptávanou investiční mincí Evropy. Investoři, sběratelé i dárci oceňují jedinečné spojení krásy a designu a nejvyšší kvality ražby ze zlata ryzosti 999,9 / 1000. Od roku 2008 se Wiener Philharmoniker razí také ze stříbra a od roku 2016 z platiny

Podívejte se, jak se vyrábějí zlaté mince v Münze Österreich AG.
 

Nevíte si rady při nákupu investičního zlata?
Náš profesionální tým je připraven Vám poradit s nákupem i zpětným odkupem zlatých investičních mincí i slitků. Stačí zavolat na číslo 556 205 010, poslat nám mail nebo se stavte osobně do prodejny EKKA-Gold

V naší rozsáhlé nabídce naleznete zlaté investiční mince a zlaté investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většinu nabízeného sortimentu je připravena k okamžitému odběru.

Naše tipy
Pro bezpečné uložení této zlaté mince doporučujeme tyto etue a kapsle.

Je možné si také dopřát Zlatý slitek Kinebar 1 gram s vyobrazením Lipicánů jako dárek anebo bezpečnou investici. Münze Österreich produkuje rovněž novoražby dukátů Dukát Rakousko 1915 – 3,44 g , 4 Dukát Rakousko 1915 – 13,76 gramu a korun Koruna Rakousko 6,09 gramu.

Zlaté investiční mince jsou osvobozeny od DPH.

Vzhledem k tomu, že příděl objednaných mincí závisí na disponibilních možnostech dodavatele, nemůže být brán zřetel na speciální požadavky na dodání konkrétního roku ani varianty ražby.