Uživatel

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker 1/10 Oz

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker patří mezi nejoblíbenější investiční mince světa – organizace World Gold Council označila Wiener Philharmoniker za nejprodávanější minci světa již čtyřikrát! Více zde…

Číslo výrobku:
11205
Čistá hmotnost:
3,11 g
Celková hmotnost:
3,11 g
Ryzost:
999,9/1000
Výrobce:
Münze Österreich AG, Austria
Nominální hodnota:
10 EUR
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
3 243,57 Kč / 125,07 EUR
Sazba DPH 0 %
Popis produktu

Popis a motivy mince

Ražba na první straně mince zobrazuje hudební nástroje z proslulého Vídeňského Orchestru, jmenovitě lesní roh, fagot, harfa, čtvery housle a uprostřed cello. Na druhé straně jsou – především z novoročních koncertů nejznámější – varhany ze Zlatého sálu Vídeňského hudebního spolku. Stejné motivy provází i jednouncové mince vyražené ze stříbra a platiny.

Zlatá investiční mince Wiener Philharmoniker 1/10 Oz je ražena z 999.9 ryzího zlata (24 karátů). Průměr mince je 16 mm, okraj je vroubkovaný. Mince Philharmoniker jsou jedinými investičními mincemi, které mají nominální hodnotu vyjádřenou v EURO (10 €). Jde tedy o zákonné platidlo, jehož ryzost  garantuje rakouská vláda a platí ve všech zemích, ve kterých platí EURO jako měna.

Wiener Philharmoniker není jen za jedna z nejúspěšnějších zlatých investičních mincí, ale patří rovněž mezi nejkrásnější zlaté mince světa. Šéfrytec Münze Österreich, pan Thomas Pesendorfer, byl za tento návrh mnohonásobně vyznamenán.

Historie zlaté investiční mince Wiener Philharmoniker

Tato investiční mince je ražena od 12. září 1991 dceřinou společností Rakouské státní banky vídeňskou mincovnou Münze Österreich AG. Philharmoniker se rychle etabloval jako jedna z nejznámějších investičních mincí světa. Patří k hojně vydávaným a rozšířeným zlatým investičním produktům. Toto mistrovské dílo je vysoce ceněno investory a sběrateli především v Evropě, Japonsku a Severní Americe.
Od roku 1989 do roku 2001 byl jednouncový Philharmoniker vydáván s nominální hodnotou 2 000 šilinků (ATS). Od roku 2002 jsou mince raženy s nominálem 100 EURO.

Varianty mince
Zlatá mince je k dostání v pěti rozdílných velikostech:

K 20. letému jubileu v roce 2009 prezentovala Münze Österreich jedinečnou zvláštní ražbu ve 20 uncové velikosti s nominální hodnotou 2 000 Euro s celkovým nákladem pouhých 6 027 exemplářů. 

Něco o Münze Österreich AG, Austria

Münze Österreich AG s přibližně 800 letou zkušeností je světově proslulá společnost zaměřená na prvotřídní zpracování drahých kovů a výrobu známých mincí. Dnes je vnímána jako globální hráč a světově uznávaný razič mincí a medailí, a to včetně produkce oběživa pro Republiku Österreich. Od roku 1988 působí MÖ AG jako 100% dceřiná společnost Oesterreichischen Nationalbank.

Výroba stejně jako vedení společnosti je na adrese Am Heumarkt 1 v samém srdci Vídně. Producent zaměstnává přibližně 200 pracovníků a produkuje okolo 450 miliónu mincí ročně.

Nejznámější mincí z dílny producenta je právě Vídeňský filharmonik, který se stal nejvíce poptávanou investiční mincí Evropy. Investoři, sběratelé i dárci oceňují jedinečné spojení krásy a designu a nejvyšší kvality ražby ze zlata ryzosti 999,9 / 1000. Od roku 2008 také ze stříbra a od roku 2016 z platiny

Podívejte se, jak se vyrábějí zlaté mince v Münze Österreich AG.

Nevíte si rady při nákupu investičního zlata?

Náš profesionální tým je připraven Vám poradit s nákupem i zpětným odkupem zlatých investičních mincí i slitků. Stačí zavolat na číslo 556 205 010, poslat nám email nebo se stavte osobně do prodejny EKKA-Gold.

V naší rozsáhlé nabídce naleznete zlaté investiční mince a zlaté investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většinu nabízeného sortimentu je připravena k okamžitému odběru.

Naše tipy

Pro bezpečné uložení této zlaté mince doporučujeme tyto etue a kapsle.

Je možné si také dopřát Zlatý slitek Kinebar 1 gram s vyobrazením Lipicánů jako dárek anebo bezpečnou investici. Münze Österreich produkuje rovněž novoražby dukátů Dukát Rakousko 1915 – 3,44 g , 4 Dukát Rakousko 1915 – 13,76 gramu a korun Koruna Rakousko 6,09 gramu.

Zlaté investiční mince jsou osvobozeny od DPH.