Uživatel

Stříbrný slitek 250 gramů

Stříbrný investiční slitek 250 gramů je vyražen ze čistého stříbra o ryzosti 999/1000. Více zde…

Číslo výrobku:
30560
Čistá hmotnost:
250,00 g
Celková hmotnost:
250,00 g
Ryzost:
999/1000
Výrobce:
Různí mezinárodně uznávaní producenti
Dostupnost:
Skladem
Množství
-
+
Prodejní cena s DPH
4 200,70 Kč / 161,94 EUR
Sazba DPH 21 %
Popis produktu

Na slitku je znak producenta, hmotnost slitku a ryzost.
Slitek je zabalen v transparentní plastové fólii.

Vyobrazený produkt slouží jako příklad. Skutečná dodávka se řídí dostupností daného zboží. Dodávány jsou však výhradně produkty mezinárodně uznávaných producentů (např. Heraeus, Umicore, Degussa, Münze Österreich, Perth Mint, Valcambi apod.). V každém případě se vždy jedná o prověřené slitky o ryzosti 999/1000.

Stříbro - Ag (Argentum)
Stříbro je ušlechtilý kov bílé barvy a pro svoje vlastnosti je člověkem využíván již po staletí. Stříbro nachází svoje uplatnění v průmyslu, šperkařství i jako platidlo.
Pro svoji kujnost se z něj velmi dobře daly ve středověku razit mince.

Nejznámější stříbrnou mincí byl tolar, ražený v Českém království v Jáchymově v letech 1519 až 1528 a který byl akceptován v celé středověké Evropě. Pro svoji oblíbenost a rozšíření se stal základem i pro dnešní dolar.

Největšími světovými producenty stříbra jsou Mexiko, Kanada, Peru, Austrálie, USA.
Historicky se značné množství stříbra těžilo v Čechách v Kutné Hoře, lokality se nalézají také na Českomoravské vysočině a Krušných Horách.

Stříbro je komodita obchodovaná na světových burzách (Nymex, Londýn, Hong Kong), kde se také tvoří aktuální cena stříbra. Svou roli při cenotvorbě hraje také mimoburzovní trh. Cena je udávaná v amerických dolarech za jednu trojskou unci. Trojská unce se označuje "Oz" a představuje hmotnost 31,1035 gramu.

Pro investiční účely je stříbro distribuováno ve formě mincí a slitků, které jsou buď ražené nebo odlévané. Větší hmotnosti jsou odlévané.