Uživatel

Stříbrná investiční mince Archa Noemova 1/2 Oz

Biblický příběh Noema a jeho archy je hluboce zakořeněn v evropské kultuře a je také symbolický pro Arménskou Republiku. Archa, která ztroskotala po potopě světa na hoře Ararat, je také součástí arménského státního znaku. Více zde…

Číslo výrobku:
34415
Čistá hmotnost:
15,55 g
Celková hmotnost:
15,55 g
Ryzost:
999/1000
Výrobce:
Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH, Deutschland
Rozměry v mm:
27,6
Nominální hodnota:
200 Dram
Dostupnost:
Skladem
Prodejní cena s DPH
Cena na vyžádání
Toto zboží je dostupné pouze na objednávku. Cenu Vám sdělíme na vyžádání. Volejte 556 205 010 nebo poptejte cenu e-mailem.
Poptat cenu e-mailem
Popis produktu

Stříbrné investiční mince Archa Noemova byly poprvé vyraženy v roce 2011, a to pouze ve stříbře o ryzosti 999/1000.  Od té doby jsou na světovém trhu velmi dobře přijímány.

Popis mince

Centrem motivu této nádherné zlaté mince je Noemova archa. Pluje na klesající vodní hladině před bájnou horou Ararat. Za siluetou impozantní a nezaměnitelné hory září slunce s jasnými paprsky. V popředí letí holubice vyslána Noemem, nese v zobáku olivovou ratolest a oznamuje konec potopy. Kolem tohoto motivu je nápis Archa Noemova v angličtině a arménštině.
Na druhé straně nesou mince státní znak Arménské Republiky a označení odpovídající nominální hodnoty, obsahu zlata, jeho ryzosti a rok ražby. Kolem státního znaku je nápis Arménská Republika v angličtině a v arménštině.

Tyto stříbrné mince jsou emitovány Centrální bankou Arménie.  Producentem je německá společnost Geiger Edelmetalle AG. Mince jsou k dispozici ve váhových třídách 1/4 Oz, 1/2 Oz, 1 Oz, 5 Oz, 10 Oz, 1 kg a 5 kg.

V roce 2017 byly poprvé vyraženy mince s motivem Noemovy archy ve zlatě.
Všechny váhové varianty byly vydány v omezeném nákladu. Každá mince je číslovaná a společně s certifikátem pravosti uložena v dárkové etuji. Jedná se o mimořádnou příležitost s vysokým potenciálem růstu ceny v čase.

Nevíte si rady při nákupu investičního stříbra?

Náš profesionální tým je připraven Vám poradit s nákupem i zpětným odkupem stříbrných mincí i slitků. Stačí zavolat na číslo 556 205 010, poslat nám email nebo se stavte osobně do prodejny EKKA-Gold.

V naší rozsáhlé nabídce naleznete stříbrné investiční mince a stříbrné investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většinu nabízeného sortimentu je připravena k okamžitému odběru.

Naše tipy

Pro bezpečné uložení stříbrných mincí doporučujeme tyto etue a kapsle.