Uživatel

Platinová investiční mince Wiener Philharmoniker 1/25 Oz

Číslo výrobku:
51202
Čistá hmotnost:
1,24 g
Celková hmotnost:
1,24 g
Ryzost:
999,5/1000
Výrobce:
Münze Österreich AG, Austria
Nominální hodnota:
4 EURO
Výkupní cena
793,62 Kč / 30,70 EUR
Chci prodat
Popis produktu

Filharmonie má nového člena: slavný investiční produkt s hudebními nástroji ještě více slavného vídeňského orchestru je obohacen o novou variantu. Platinu.

Platina se nemusí srovnávat se zlatem, naopak. Uznávaný drahý kov je asi stejně cenný jako zlato, což je pro držitele tohoto kovu rovnocenná a úspěšná investice.
Platinová investiční mince Wiener Philharmoniker se razí od roku 2016 a patří mezi nejoblíbenější investiční mince světa – organizace World Gold Council označila 1 uncový Wiener Philharmoniker za nejprodávanější minci světa již čtyřikrát!

Již více než 25 let si zlatá mince Wiener Philharmoniker s nenapodobitelným hudebním motivem udržuje přední místo v oblíbenosti zákazníků po celém světe.
Zcela nová je filharmonie ve své platinové verzi.
Platina byla používána již ve starověkém Egyptě; kov byl nalezen v malých množstvích ve špercích datovaných kolem roku 3 000 př.nl.
V 17. století nebyly nálezy z platiny dostatečně oceněny. Prospektoři ve španělských koloniích považovali platinu za bezcennou a házeli ji zpět do řeky Ekvádoru.
Tyto časy pominuly a platina je již dlouho považována podobně jako zlato za jeden  nejcennějších drahých kovů. Vzhledem ke svým fyzikálním vlastnostem, jako je např. odolnost proti korozi, tvárnost a měkkost, je platina  obzvlášť vhodná pro výrobu vysoce kvalitních šperků. Platina a slitiny platiny se používají také v mnoha dalších oblastech.
Nyní představuje platinový filharmonik skutečnou alternativu k investování do zlata: 1/25 unce Wiener Philharmoniker z platiny s nominální hodnotou 4  EURO má ryzost 999.5 Pt. Můžeme konstatovat: klasika v novém vzhledu. Platinová filharmonie vynikne v elegantním červeném pouzdře.

Popis a motivy mince

Ražba na první straně mince zobrazuje hudební nástroje z proslulého Vídeňského Orchestru, jmenovitě lesní roh, fagot, harfa, čtvery housle a uprostřed cello. Na druhé straně jsou – především z novoročních koncertů nejznámější – varhany ze Zlatého sálu Vídeňského hudebního spolku. Stejné motivy provází i jednouncové mince vyražené ze zlata a stříbra.

Platinová jednouncová mince Wiener Philharmoniker je ražena z platiny o ryzosti 999.5/1000. Průměr mince je 13 mm, okraj je hladký. Mince Philharmoniker jsou jedinými investičními mincemi, které mají nominální hodnotu vyjádřenou v EURO (4 €). Jde tedy o zákonné platidlo, jehož ryzost  garantuje rakouská vláda a platí ve všech zemích, ve kterých platí EURO jako měna.

Wiener Philharmoniker není jen jednou z nejúspěšnějších investičních mincí, ale patří rovněž mezi nejkrásnější mince světa. Šéfrytec Münze Österreich, pan Thomas Pesendorfer, byl za tento návrh mnohonásobně vyznamenán.

Historie investiční mince Wiener Philharmoniker

Investiční mince s popisovaným motivem je ražena od roku 1989 dceřinou společností Rakouské státní banky vídeňskou mincovnou Münze Österreich AG. Philharmoniker se rychle etabloval jako jedna z nejznámějších investičních mincí světa. Patří k hojně vydávaným a rozšířeným zlatým investičním produktům. Toto mistrovské dílo je vysoce ceněno investory a sběrateli především v Evropě, Japonsku a Severní Americe.
Od roku 1989 do roku 2001 byl jednouncový (zlatý) Philharmoniker vydáván s nominální hodnotou 2 000 šilinků (ATS). Od roku 2002 jsou (zlaté) mince raženy s nominálem 100 EURO.

Varianty mince

Platinová mince je k dostání ve dvou rozdílných velikostech:

 • 1/25 Oz (unce) 
 • 1 Oz

Zajímavost

K 20. letému jubileu v roce 2009 prezentovala Münze Österreich jedinečnou zvláštní ražbu zlaté mince ve 20 uncové velikosti s nominální hodnotou 2 000 Euro s celkovým nákladem pouhých 6 027 exemplářů


Něco o Münze Österreich AG, Austria

Münze Österreich AG s přibližně 800 letou zkušeností je světově proslulá společnost zaměřená na prvotřídní zpracování drahých kovů a výrobu známých mincí. Dnes je vnímána jako globální hráč a světově uznávaný razič mincí a medailí, a to včetně produkce oběživa pro Republiku Österreich. Od roku 1988 působí MÖ AG jako 100% dceřiná společnost Oesterreichischen Nationalbank.
Logo https://www.ekka-gold.cz/knihovna/mo_logo-k367.png

Výroba stejně jako vedení společnosti je na adrese Am Heumarkt 1 v samém srdci Vídně. Producent zaměstnává přibližně 200 pracovníků a produkuje okolo 450 miliónu mincí ročně.

Nejznámější mincí z dílny producenta je právě Vídeňský filharmonik, který se stal nejvíce poptávanou investiční mincí Evropy. Investoři, sběratelé i dárci oceňují jedinečné spojení krásy a designu a nejvyšší kvality ražby ze zlata ryzosti 999,9 / 1000. Od roku 2008 také ze stříbra a od roku 2016 z platiny. 

Podívejte se, jak se vyrábějí zlaté mince v Münze Österreich AG.

Nevíte si rady při nákupu investičního zlata?

Náš profesionální tým je připraven Vám poradit s nákupem i zpětným odkupem investičních mincí i slitků. Stačí zavolat na číslo 556 205 010, poslat nám email nebo se stavte osobně do prodejny EKKA-Gold.

V naší rozsáhlé nabídce naleznete také zlaté investiční mince a zlaté investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většinu nabízeného sortimentu je připravena k okamžitému odběru.

Naše tipy

Pro bezpečné uložení této zlaté mince doporučujeme tyto etue a kapsle.

Je možné si také dopřát Zlatý slitek Kinebar 1 gram s vyobrazením Lipicánů jako dárek anebo bezpečnou investici. Münze Österreich produkuje rovněž novoražby dukátů Dukát Rakousko 1915 – 3,44 g , 4 Dukát Rakousko 1915 – 13,76 gramu a korun Koruna Rakousko 6,09 gramu.

Platiové, paládiové a stříbrné mince podléhají dani z přidané hodnoty, zlaté investiční mince jsou od DPH svobozeny.

Podmínky výkupu

Vážený zákazníku.

Nacházíte se v sekci, která nepracuje s on-line cenami. Výkupní ceny uvedené u jednotlivých výrobků jsou pouze orientační.

V případě Vašeho zájmu prodat nám Vaše zboží, postupujte, prosím, následovně:

 • Zašlete nám emailovou zprávu s popisem zboží, které chcete prodat (např. zlatý slitek Heraeus 100 gramů, stříbrná mince vídeňský filharmonik 1 unce apod.) a počtem kusů
 • K odeslání zprávy můžete využít tlačítko „Napište nám“ anebo zašlete zprávu na adresu info@ekka.cz
 • Po obdržení zprávy Vás budeme kontaktovat
 • Můžete nám rovněž zavolat na telefonní číslo 556 205 010
 • Konečná výkupní cena bude stanovena v okamžiku převzetí zboží při osobním předáním nebo po doručení poštovní službou
 • Výkupní cena uvedená na stránkách eshopu se týká pouze zboží ve 100 % stavu
 • Na poškozené zboží bude uplatněna srážka

Příklady poškození zboží

 • Poškození obalu nebo zboží bez obalu
 • Poškození povrchu vrypy, škrábanci, neodborným čištěním apod.
 • Poškození hran slitků nebo mincí
 • Plošky na vroubkování mince v důsledku pádu apod.

V případě uskutečnění výkupu zboží je s Vámi sepsána Smlouva o výkupu, ke které je nutno předložit osobní doklad.
Peníze Vám odešleme bezodkladně na Váš bankovní účet.
Při ohlášení předem je možná výplata v hotovosti do maximální výše 270 000 Kč.