Mince Archa Noemova byly poprvé vyraženy v roce 2011 a to pouze ve stříbře.  Od té doby jsou na světovém trhu velmi dobře přijímány. Nyní přichází evropská premiéra – historicky prvně ražená mince Archa Noemova v ryzím zlatě.

Centrem motivu této nádherné zlaté mince je Noemova archa. Pluje na klesající vodní hladině před bájnou horou Ararat. Za siluetou impozantní a nezaměnitelné hory září slunce s jasnými paprsky. V popředí letí holubice vyslána Noemem, nese v zobáku olivovou ratolest a oznamuje konec potopy. Kolem tohoto motivu je nápis Archa Noemova v angličtině a arménštině.


Na druhé straně nesou mince státní znak Arménské Republiky a označení odpovídající nominální hodnoty, obsahu zlata, jeho ryzosti a rok ražby. Kolem státního znaku je nápis Arménská Republika v angličtině a v arménštině.Tyto zlaté sběratelské mince v nejvyšší proof kvalitě jsou emitovány Centrální bankou Arménie.  Jsou k dispozici ve čtyřech váhových třídách (1 unce, 1/2 unce, 1/4 unce a 1 gram) samostatně a také v exkluzívní ediční sadě. Zlatá investiční mince Archa Noemova 1 unce je vydána v limitované sérii 500 ručně číslovaných kusů. Každá mince je uložená v dřevěné etuji s certifikátem autentičnosti.Mimořádnou zvláštností každé z těchto mincí je jemně gravírované výrobní číslo nad státním znakem. Ražba je striktně limitována, každý individuální kus je označen příslušným číslem ražby. Tato exkluzivní edice ve zlatě ohromuje svojí výjimečně kvalitní hlubokou ražbou a uznávanou sérií. Doporučujeme k nákupu jako mimořádnou příležitost s vysokým potenciálem růstu ceny v čase.