Zlatý investiční slitek Rand Refinery 100 gramů

Zlatý investiční slitek 100 gramů o ryzosti 999,9/1000 jihoafrické rafinérie Rand Refinery dodávaný ve stabilním plastovém obalu se sériovým číslem (Security Case).

Číslo výrobku
10539
Čistá hmotnost
100 g
Ryzost
999,9/1000
Čistá hmotnost (g)
100,00
Celková hmotnost (g)
100,00
Rozměry (mm)
47,73 x 27,78 x 4,60
Dostupnost
Skladem
Prodejní cena s DPH:
Cena na vyžádání
Toto zboží je dostupné pouze na objednávku. Cena je stanovena k datu objednávky. Volejte na číslo 556 205 014 nebo mailujte.

Chci zjistit cenu pro tento produkt

Hlídat produkt

Jihoafrická Rand Refinery, jeden z pěti nejvýznamnějších členů Londýnské asociace (LBMA) je proslulá nejen nejstarší investiční mincí Krugerrand, ale také precizní kvalitou svých ražených zlatých slitků.

Investiční zlatý slitek 100 gramů vyrábí Rand Refinery celkem ve třech variantách, jež jsou stejnocenné a dodávané podle disponibility na trhu.

Přední strana slitků Rand Refinery nese standardní povinné znaky předepsané londýnskou asociací, tedy logo producenta, název producenta, označení kovu a jeho ryzosti, hmotnosti a sériové číslo.

Jednotlivé tři varianty slitků se liší právě motivem zadní strany.
Motiv „Loxodonta“ (latinský název pro slony africké) – reliéf siluety sloní rodinky za pochodu,
motiv „Mirage“ – reliéf dvou slonů kráčejících při západu slunce a
motiv „Corporate“ – logo rafinerie, zespodu nedovírající kruh, který napodobuje otevírající se tavící kotel s uvedením hmotnosti slitku.

Slitky jsou produkovány ve velikostech od 5 do 100 gramů a jsou dodávány ve stabilním plastovém ochranném obalu antracitové barvy. Obal, který slouží současně jako certifikát pravosti, obsahuje identické údaje s údaji vyraženými na slitku.
Slitek nelze z obalu vyjmout bez jeho porušení.

Zlaté investiční slitky Rand Refinery jsou mezinárodně akceptované a jejich okamžitá likvidnost prakticky po celém světě je dána permanentně vysokou kvalitou ve standardu „good delivery“ předepsaným LBMA (London Bullion Market Association).

Zlatý investiční slitek Rand Refinery 100 gramů – kupte si jej u EKKA-Gold.
Při koupi, jakož i při zpětném odkupu se můžete spolehnout na diskrétní servis našeho profesionálního týmu. Při osobní návštěvě, telefonicky anebo korespondenčně. V naší rozsáhlé nabídce naleznete nejen zlatý investiční slitek Rand Refinery 100 gramů, ale i široký výběr dalších zlatých slitků a zlatých mincí výhradně od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa.
Přesvědčte se jednoduše sami o naší obsáhlé produktové nabídce.
U EKKA-Gold dostane nejen prověřené zboží v prvotřídní kvalitě, nýbrž i profesionální servis s okamžitým odběrem většiny námi nabízeného sortimentu.

Něco o Rand Refinery

Počátky těžby zlata v Jihoafrické republice spadají do období více než před sto lety.

V počátečním období těžby zlata v jihoafrickém regionu musel být surový materiál dodáván do Londýna k rafinaci. Koncept lokálního zpracování v nové rafinérii byl zvažován již mnoho let předtím, než byl přijat první pozitivní krok v roce 1909, kdy Transvaalova báňská komora založila Witwatersrandské družstevní hutě na zpracování vedlejších produktů z ložisek zlata a stříbra z redukčních prací.

Během stejného období báňská komora usilovala o možnost zřízení místní zlaté rafinérie. Dne 27. listopadu 1920 byla společnost Rand Refinery Limited zaregistrována jako soukromá společnost s počátečním kapitálem získaným prodejem akcií společnostem těžícím zlato, které byly současně členy Důlní komory.

Sídlo společnosti bylo vybráno v Germistonu, 16 kilometrů východně od Johannesburgu, protože byly k dispozici služby a železnice a jeho poloha byla geografickým centrem těžby zlata Witwatersrand. Jihoafrická měnová jednotka "Rand" pochází z názvu "Witwatersrand" (hřeben bílých vod), hřebene, na kterém je postaveno město Johannesburg a kde byla nalezena většina zlatých ložisek jižní Afriky.

Nyní, téměř o 100 let později, je Rand Refinery jednou z největších rafinérií zlata a komplexem na zpracování drahých kovů na světě a stala se mezinárodně uznávaným a akreditovaným světovým lídrem v oblasti drahých kovů.

Drahé kovy se získávají tavením, rafinací a regenerací z místního čistého rafinéru doré (poločisté slitiny zlata a stříbra). Odtud vzniká celá řada produktů s přidanou hodnotou jak pro investice, luxusní výrobky a průmyslové použití, tak pro maloobchodní produkty.

Značku Rand Refinery lze nalézt na slitcích, tyčích, mincích a medailonech. Mezinárodně uznávaný Krugerrand je světovou špičkovou mezi mincemi s více než 60 miliony kusů v oběhu, což je jeden z nejlepších investičních produktů společnosti Rand Refinery.

Rand Refinery na burze

 • 1921 London Bullion Market Association (LBMA)
 • 1974 Burza komodit v New Yorku (COMEX)
 • 1993 Tokyo Commodities Exchange (TOCOM)
 • 2005 Dubaj Good Delivery pro Dubai Multi Commodities Center (DMCC)
 • 2006 London Good Delivery stříbrné tyče na London Metal Exchange (LME)


Adresa videa:
http://www.randrefinery.com/brochures/RR_Mirage_Loxodonta.mov 

Diskrétní dodávka zboží obratem

Všechny přijaté objednávky vyřizujeme promptně. Díky konsignačnímu skladu, v němž máme okamžitě k dispozici nejfrekventovanější zboží a nemusíme čekat na jeho dodání ze zahraničí, expedujeme zásilku tentýž den. Osobně si lze převzít zboží také v naší prodejně v centru Ostravy.

Po úplném uhrazení ceny objednávky je zboží vydáno nebo distribuováno zákazníkovi.

 • Při platbě v hotovosti nebo při způsobu vyzvednutí osobně je zboží ihned připraveno k převzetí v pokladně prodejny na Kostelní ulici 89/13 v centru Ostravy
 • Zásilky s platbou převodem nebo vkladem na náš účet jsou vyexpedovány v den připsání částky na účet a předány České poště
 • Diskrétní dodání se službou poste restante
 • Využijte rovněž levnou, diskrétní a hlavně bezpečnou službu uložení zásilky v trezorech EKKA-Gold

Před zabalením je pořízena fotografie zboží z obou stran. Standardně zasíláme zboží v originálním balení. Samostatné stříbrné mince, které nejsou od výrobce uloženy v plastové kapsli, balíme do měkké plastové kapsičky.
Zlaté mince, které nejsou od výrobce originálně zabaleny, vkládáme do pevné plastové kapsle, kterou poskytujeme zákazníkům ZDARMA.
Na zvláštní přání Vám mince a slitky dárkově zabalíme. Nabídku našich možností dárkového balení Vám zašleme emailem.
Slitky i mince jsou obaleny bublinkovou fólií a vloženy do transportní kartonové krabičky. Prostor je podle potřeby vyplněn pěnovou vystýlkou. Nemusíte se tedy obávat dodání poškozeného zboží. Víko krabičky je přelepeno samolepkou s hologramem.

Diskrétní balení zásilek

Krabička s obsahem a daňovým dokladem je vložena do zabezpečené neprůhledné plastové obálky speciálně určené pro cenné psaní. Obálka nenese žádné znaky umožňující odhadnout obsah zásilky. Nelze ji otevřít bez viditelného poškození. Pod průhlednou bezpečnostní páskou je uveden podpis pracovníka expedice.
Na obálce je nalepen papírový štítek s dodací adresou zákazníka. Jako odesílatel je uvedeno: EKKA-Gold s.r.o., Kostelní 89/13, Ostrava, PSČ 702 00.
Pro dodání zásilek využíváme služeb České pošty. Kalkulátor zásilek.

Platební podmínky

Objednání zboží je možné

 • osobně v naší prodejně v Ostravě na Kostelní ulici 89/13
 • elektronicky odesláním objednávky z eshopu v pracovní dny od 8 do 19,30 h
 • emailem na adresu objednavky@ekka.cz v pracovní dny od 8 do 16,45 h
 • telefonicky na čísle 556 205 010 v pracovní dny od 8 do 17,00 h

Fixace ceny zboží

Fixace ceny je proces směřující ke stanovení prodejní (resp. výkupní) ceny. On-line ceny zveřejňované na našem Eshopu reagují na aktuální cenu zlata na burze a směnný kurz CZK / EURO a mění se každých 5 minut. Po přijetí objednávky kontaktujeme zákazníka ohledně potvrzení objednávky a odsouhlasení ceny.
Cena odsouhlasená zákazníkem je cena zafixovaná, z naší strany garantovaná a již se nezmění.

 • U objednávek do 100 000 Kč / 4 000 € jsou ceny zboží ihned zafixovány (odkaz na slovníček pojmů)
 • U objednávky nad 100 000 Kč / 4 000 € je generována zálohová faktura na úhradu 10 % z celkové částky

Zafixování a garance ceny je provedeno po připsání zálohy na náš účet a odsouhlasení nové ceny zákazníkem.
V případě, že cena objednaného zboží je vlivem tržních sil vyšší než v době odeslání objednávky, může zákazník odmítnout fixaci ceny. V takovém případě je připsaná záloha v plné výši a bez jakýchkoliv poplatků vrácena zpět na účet zákazníka. Na přání zákazníka může být tato částka použita jako záloha pro příští nákupy s příznivější cenou zboží (hlídač cen).

Platba je možná v korunách nebo měně EURO.

Způsoby platby jsou:

 • Hotově až do 270 000 korun (resp. 10 000 €); místem úhrady je pokladna prodejny v Ostravě.
 • Převodem platby v měně CZK na náš provozní účet číslo 43-628 957 0297 / 0100 vedený u Komerční banky a. s., resp. na účet číslo 210 015 2377 / 2010 vedený u Fio banky a. s.
 • Vkladem hotovosti na náš účet – viz bod výše „Převodem platby v měně CZK…“
 • Převodem platby v měně EURO na náš provozní účet vedený u Fio banky a. s. IBAN CZ95 2010 0000 0028 0015 2378, BIC FIOBCZPPXXX (pro klienty Fio banky číslo účtu 280 015 2378 / 2010). Název a sídlo majitele účtu EKKA-Gold s.r.o., Kostelní 89/13, 702 00 Ostrava.
 • Na dobírku. Cena za zboží je uhrazena při převzetí zásilky.
 • Při platbě v EURO nelze zvolit způsob dodání „Na dobírku“.

Pokyn k expedici zboží je vydán po uhrazení celé částky.

Garance výkupu

EKKA-Gold jako obchodník se vzácnými kovy nejenom prodává, ale i vykupuje investiční slitky a mince ze zlata, stříbra, platiny a paládia. Na rozdíl od mnoha obchodníků garantujeme výkup bez dodatečných podmínek:

 • vykupované zboží nemusí být pořízeno výhradně u naší společnosti
 • nepožadujeme předložení faktury jako doklad o nabytí
 • neuplatňujeme dodatečné srážky z cen zveřejněných na našich webových stránkách (platí pro nepoškozené zboží)
 • v kategorii „tavného zlata“ vykupujeme i slitky dnes již neexistujících producentů, zaniklých kantonálních bank i zboží poškozené

Finanční vypořádání provádíme ihned. Forma výplaty je hotově nebo převodem na účet zákazníka.

 • Hotovost vyplácíme okamžitě v pokladně prodejny
 • Převod na bankovní účet je realizován v den výkupu

Ekonomická síla naší společnosti a našeho partnera nám umožňuje vykupovat vzácné kovy bez omezení finančního limitu a finanční vyrovnání provádět bezodkladně.

U výplaty hotovosti se řídíme zákonem č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu. Tento zákon stanovuje limit možné výplaty v hotovosti maximálně do výše 270 000 Kč.

Nevíte si rady při nákupu či prodeji investičního zlata?

Rádi Vám nabídneme ve věcech nákupu nebo zpětného odkupu investičních mincí a slitků poradenství a servis od našeho profesionálního týmu. Stačí zavolat na telefonní číslo 556 205 010, poslat nám mail nebo se jednoduše stavit osobně do prodejny EKKA-Gold.

V naší rozsáhlé nabídce naleznete zlaté investiční mince a zlaté investiční slitky od mezinárodně renomovaných producentů a mincoven z celého světa. Obchodujeme pouze s prověřeným zbožím v prvotřídní kvalitě. Většina nabízeného sortimentu je připravena skladem k okamžitému odběru.

Pojištění zboží

K doručování zásilek využíváme služeb České pošty formou cenného psaní nebo cenného balíku. Cenná psaní jsou doručována do vlastních rukou.
Všechny zásilky na cestě k Vám jsou pojištěny na 100 % hodnoty zboží. Maximální pojistná hodnota je 1 milion korun, proto se o svoje zboží ani peníze nemusíte obávat.

Sledování objednávek

Stav svých objednávek můžete sledovat v aplikaci „Můj účet“ po přihlášení na https://www.ekka-gold.cz/, vpravo nahoře ikona Přihlášení / Historie objednávek. Kromě historie objednávek můžete svůj účet spravovat, měnit heslo, kontaktní údaje včetně zasílací adresy apod.
Náš odborný personál je Vám k dispozici na telefonní číslo 556 205 014. Můžete nám také napsat na emailovou adresu objednavky@ekka.cz.

Sledování zásilek

Zásilky, vyexpedované do 16 hodiny, jsou předány dopravci ještě tentýž den.

Zákazníka průběžně informujeme o

 • předání zásilky České poště s informací o evidenčním číslu zásilky (emailovou zprávou EKKA-Gold)
 • pohybu zboží (přihlášením na portál České pošty https://www.postaonline.cz/trackandtrace)
 • termínu předání zboží (SMS nebo e-mailovou zprávou České pošty)

O zásilce se lze rovněž informovat na telefonním čísle 556 205 014.
Za dodání neporušené zásilky odpovídá dopravce.
Při přebírání zkontrolujte pečlivě obálku, zda není porušena.

Reklamace

Pokud máte pochybnosti o neporušenosti cenného psaní, balíček nepřebírejte.
Zásilka bude uložena na dodací poště, kde ji můžete otevřít spolu s pracovníkem pošty a zkontrolovat její obsah, nebo se zásilka vrátí zpět k nám a my vyřešíme případnou reklamaci. O této situaci nás neprodleně informujte na emailové adrese reklamace@ekka.cz.
Pokud zásilku přeberete a poškození obsahu zjistíte později, můžete reklamaci uplatnit na příslušné dodací poště. Termín na vyřízení reklamace má Česká pošta stanoven do dvou pracovních dnů od převzetí zásilky.
Při zjevném poškození zboží po otevření neporušené zásilky nám, prosím, sdělte číslo objednávky a předmět reklamace s popisem závady. Ideální je i přiložení fotografie poškozeného zboží. Tyto informace zašlete na naši emailovou adresu reklamace@ekka.cz anebo listovní zásilkou. Na Vaše oznámení budeme ihned reagovat a dohodneme další postup. Samotnou reklamací se budeme zabývat okamžitě po doručení poškozeného zboží, vyřídíme ji rychle a k Vaší spokojenosti. Adresa pro doručení reklamovaného zboží je EKKA-Gold s.r.o., Kostelní 89/13, 702 00 Ostrava.