Uživatel
Kategorie blogu

10 důvodů, proč investovat do zlata

Rady a tipy|16.10.2017
Vzácné kovy – na rozdíl od jiných forem kapitálových investic (akcie, dluhopisy, deriváty) – nejsou libovolně rozmnožitelné.

  1. Vzácné kovy – na rozdíl od jiných forem kapitálových investic (akcie, dluhopisy, deriváty) – nejsou libovolně rozmnožitelné.
  2. Vzácné kovy nepodléhají vlivu třetích stran. V dobách klesající důvěry v politické vedení je tento důvod velmi silným argumentem pro toto aktivum.
  3. Zlato a stříbro sehrávají po tisíciletí také monetární roli. Jako nejstarší měny v dějinách jsou v krizích uznávanými platidly a nikdy nemohou být znehodnoceny.
  4. Po letech výprodejů jsou centrální banky opět na straně kupců. Nevěří penězům, které samy tisknou.
  5. Historicky vzato jsou drahé kovy v nepřímé závislosti s akciovými trhy. Tento fakt přispívá ke smysluplné diversifikaci portfolia.
  6. Na rozdíl od ostatních trhů není trh s drahými kovy masově „objeven“ investory. Tzn., že díky této poptávce má zlato šanci na kursový růst.
  7. Průmyslové využití drahých kovů neustále roste.
  8. Na straně nabídky stagnuje vytěžené množství již mnoho let. Než se z průzkumu stane těžba, uběhne zpravidla desetiletí.
  9. Úkolem investice do zlata je především uchování kupní síly v dlouhodobém časovém horizontu. Za unci zlata si můžete i za 10 let koupit elegantní kostým nebo kvalitní oblek.
  10. S drahými kovy jste schopni koncentrovat velkou hodnotu do malého objemu. Tím zůstáváte mobilní. To je největší přednost před nemovitostí či pozemkem, které nemůžete v případě potřeby jednoduše vložit do kapsy.