Uživatel
Kategorie blogu

Z aktuálního podnětu: Zlato překonalo důležitou metu na cestě vzhůru

Aktuality a zprávy|15.10.2015
Čtvrtek 15. října 2015 by se mohl stát důležitým datem pro zlato. Proč? Dnešnímu světu finančních trhů dominuje snaha o rychlý profit. Pro krátkodobý trading nejsou ani tak důležitá fundamentální data, jako spíše správný odhad krátkodobého pohybu nahoru nebo dolů a využití tohoto pohybu k docílení zisku. Na růstu i poklesu lze vydělat. Většina investorů používá víceméně stejných nástrojů k obchodování. Tyto nástroje lze nazvat analýzou grafu. Investoři se snaží odhadnout podle různých trendových linií a grafových obrazců chování trhu a vývoj ceny daného aktiva. A tak můžeme pozorovat, že překonání určitých cenových linií způsobují akceleraci kurzu daným směrem.

Čtvrtek 15. října 2015 by se mohl stát důležitým datem pro zlato. Proč?
Dnešnímu světu finančních trhů dominuje snaha o rychlý profit. Pro krátkodobý trading nejsou ani tak důležitá fundamentální data, jako spíše správný odhad krátkodobého pohybu nahoru nebo dolů a využití tohoto pohybu k docílení zisku. Na růstu i poklesu lze vydělat.
Většina investorů používá víceméně stejných nástrojů k obchodování. Tyto nástroje lze nazvat analýzou grafu. Investoři se snaží odhadnout podle různých trendových linií a grafových obrazců chování trhu a vývoj ceny daného aktiva. A tak můžeme pozorovat, že překonání určitých cenových linií způsobují akceleraci kurzu daným směrem.

Zatímco v zlato vyjádřeno v Eurech nebo CZK posílilo od počátku letošního roku o 6,2% a významně tak pracuje na ukončení 4 roky trvajících poklesů, cena zlata vyjádřena v USD si musela počkat možná právě až do dnešních dní, jak ukazuje přiložená analýza grafu níže.

Analýza grafu zlata v USD (1.1.2015-15.10.2015)

 

Graf ukazuje vývoj ceny zlata od počátku letošního roku. V  tomto období zlato zrychlilo svůj sestup z ceny 1306 USD až na minimum z července na 1073 USD.
 
V pátek 9.10.2015 překonala cena zlata červenou linii sestupného trendu u 1142 USD a následně velmi dynamickým pohybem vzhůru pokořila také významnou žlutou linii (linie 200 denních průměrů), jejíž překonání dává tomuto pohybu signální charakter. Obě události jsou označeny v grafu zelenou elipsou.
V kontextu celkové celosvětové ekonomické situace se tedy může jednat o obrat 4 roky trvající sestupného trendu.
Trpělivě vysvětlujeme našim klientům, že država fyzického zlata má v majetkovém portfoliu především funkci superpojistky všech ostatních finančních úspor. Budeme se však těšit, když tato pojistka nebude jen chránit svého majitele před všemi formami finanční represe, nýbrž přinese i po letech poklesů zajímavé zhodnocení.