Uživatel
Kategorie blogu

TECHNICKÁ ANALÝZA: OKURKOVÁ SEZÓNA PRO ZLATO? ………NAOPAK!

Aktuality a zprávy|31.07.2013
Letní měsíce bývají často většinou obchodníků nazývány „okurkovou sezónou“. Ne však u zlata. Investoři, kteří uvažují o investici části svého finančního majetku právě do této komodity, by mohli být po návratu z letních dovolených překvapeni vývojem ceny zlata v letních měsících.

Jak dokládá grafika 1, právě měsíce červenec, srpen a září, společně pak s listopadem představují pro vývoj ceny zlata nejpříznivější roční sezónu.

Grafika 1

Statisticky vzato, nacházíme se právě na počátku nejpříznivějšího ročního období.

Také signály technické analýzy (Grafika 2) ukazují na vysokou pravděpodobnost tohoto scénáře. Tedy, že by cena zlata mohla právě v letních měsících pokračovat v zotavení z dubnového a zejména pak červnového „propadáku“.

Grafika 2

Komentář: Cena zlata by se mohla vyšplhat na hranici dolního okraje sestupného koridoru (v grafu červené rovnoběžné linie), aktuálně tedy k ceně ca 1375 USD, který opustila propadem z dubna. Úspěšné znovudobytí této hranice by mohlo pokračovat k testu horního ohraničení koridoru u ca 1470 USD.
Případný neúspěšný test této spodní červené linie by zřejmě vedl k propadu zpět na cenová minima ze dne 28. června - tedy hodnoty pod 1200 USD za unci.
Počítat je ovšem třeba i nadále s vysokou rozkolísaností, tedy značnými cenovými skoky oběma směry v krátkých časových intervalech.