Ceník

Provozní doba eshopu (změna provozní doby vyhrazena):
Pondělí    08:00 - 19:30
Úterý    08:00 - 19:30
Středa    08:00 - 19:30
Čtvrtek    08:00 - 19:30
Pátek    08:00 - 19:30
Sobota    ZAVŘENO
Neděle    ZAVŘENO

Světová premiéra - zlatá investiční mince Archa Noemova – limitovaná série.

Biblický příběh Noema a jeho archy je hluboce zakořeněn v evropské kultuře a je také symbolický pro Arménskou Republiku. Archa, která ztroskotala po potopě světa na hoře Ararat, je také součástí arménského státního znaku. Mince Archa Noemova byly poprvé vyraženy v roce 2011 a to pouze ve stříbře. Od té doby jsou na světovém trhu velmi dobře přijímány. Nyní přichází evropská premiéra – historicky prvně ražená mince Archa Noemova v ryzím zlatě. Centrem motivu této nádherné zlaté mince je Noemova archa. Pluje na klesající vodní hladině před bájnou horou Ararat. Za siluetou impozantní a nezaměnitelné hory září slunce s jasnými paprsky. V popředí letí holubice vyslána Noemem, nese v zobáku olivovou ratolest a oznamuje konec potopy. Kolem tohoto motivu je nápis Archa Noemova v angličtině a arménštině. Na druhé straně nesou mince státní znak Arménské Republiky a označení odpovídající nominální hodnoty, obsahu zlata, jeho ryzosti a rok ražby. Kolem státního znaku je nápis Arménská Republika v angličtině a v arménštině. Tyto zlaté sběratelské mince v nejvyšší proof kvalitě jsou emitovány Centrální bankou Arménie. Jsou k dispozici ve čtyřech váhových třídách (1 unce, ½ unce, ¼ unce a 1 gram) samostatně a také v exkluzívní ediční sadě. Zlatá investiční mince Archa Noemova 1 unce je vydána v limitované sérii 500 ručně číslovaných kusů. Každá mince je uložená v dřevěné etuji s certifikátem autentičnosti. Mimořádnou zvláštností každé z těchto mincí je jemně gravírované výrobní číslo nad státním znakem. Ražba je striktně limitována, každý individuální kus je označen příslušným číslem ražby. Tato exkluzivní edice ve zlatě ohromuje svojí výjimečně kvalitní hlubokou ražbou a uznávanou sérií. Doporučujeme k nákupu jako mimořádnou příležitost s vysokým potenciálem růstu ceny v čase.

Název výrobku:

Zlatá mince Noemova archa 2017 1/4 Oz .9999 Proof limitovaná série

1/4 unce

Číslo výrobku: 13357
Čistá hmotnost: 7,775 g
Celková hmotnost: 7,775 g
Ryzost: 999,9
Výrobce: Leipziger Edelmetallverarbeitung GmbH, Deutschland
Rozměry v mm: 20
Nominální hodnota: 10 000 DRAM
Cena: 11 490 Kč
Cena: 440,06 EUR
Zboží na objednávku

ks

Zpět na seznam
Poznámka: Ceny uvedené v tomto ceníku jsou průběžně několikrát denně aktualizovány s ohledem na vývoj ceny zlata a stříbra na světových trzích a jsou platné, když je eshop otevřen. Mimo provozní dobu jsou ceny pouze informativní a nelze provádět on-line objednávky.
Vzácné kovy se obchodují v USD. Pro stanovení cen komodit pro tuzemského investora je důležitý kurz CZK/USD, USD/EUR a CZK/EUR.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line. V případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.